w

Nowe surowce w Minecraft lepsze od diaxów? Sprawdź jak zdobyć Netherite

Mojang w ostatniej aktualizacji dodało do gry nowe materiały – Netherite


Minecraft istnieje na rynku gier już prawie 11 lat, ponieważ premiera tej gry miała miejsce w 2009 roku. Autorzy ciągle aktualizują swój wytwór, aby iść z duchem czasu i zapewniać swoim użytkownikom coraz więcej nowych zajęć podczas zabawy. Snapshot 20w06a dodał do gry materiał mocniejszy od samych diamentów, który nazwano Netheritem.

Jak pozyskać Netherite i co można z niego zrobić?

Aby zdobyć Netherite należy udać się do Netheru z diamentowym kilofem, a następnie wydobyć spod ziemi cztery bloki Ancient Debris między 8 i 22 poziomem oraz między 7 i 119. Materiały te należy wydobyć na powierzchnię ziemi przetopić w piecu. Ostatnią rzeczą, którą należy zrobić jest użycie tworzywa w stołu rzemieślniczym wraz ze sztabką złota.

Dlaczego warto zdobywać Netherite?

Netherite jest po prostu lepszy od diamentowej zbroi. Daje całkowitą odporność na efekt odrzucenia, co bardzo przydaje się w walce. Oprócz tego zbroi z nowego surowca nie jesteśmy w stanie „utopić” w lawie. Ten po prostu będzie się na niej utrzymywał.

Twórcy cały czas dodają do swojej gry coś nowego, zatem i wielu użytkowników, którym znudziła się ta gra, lubi powracać do tego tytułu, by sprawdzić ostatnie zmiany. Trzeba przyznać, że jak na tak stary tytuł, to Minecraft nadal ma wielu fanów. Ostatnia aktualizacja dodała nowe biomy do Netheru, dzięki czemu w grze pojawiły się nowe bloki. Nie zapominajmy też o mobie o nazwie Hoglin.

Choć póki co nie ma żadnych dodatkowych funkcji, to twórcy obiecują ich dodanie w najbliższych tygodniach.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft