w

Pamiętacie swoje pierwsze domki w Minecrafcie? Niektórzy trochę za bardzo się nimi inspirowali

Domek zbudowany w realnym świecie do bólu przypomina budowlę z Minecrafta.


Minecraft to jedna z najbardziej znanych gier na świecie. Dziś można śmiało powiedzieć, że wpłynęła na miliony osób, nie tylko sprawiając, że te spędzały miło czas ze znajomymi, ale również rozwinęła kreatywność i pozwoliła na realizowanie setek tysięcy genialnych pomysłów.

Styl graficzny gry jest również na tyle charakterystyczny, że nie trzeba go nikomu przedstawiać. Dziś nawet gracze, którzy nigdy nie bawili się w sześciennym świecie, z łatwością rozpoznają screeny z gry od Mojang.

Kanciasty świat ma swój urok i jest w nim coś, co przyciąga do tytułu, mimo że ten premierę miał już ponad 10 lat temu. Sporo graczy przenosi do Minecrafta to, co można zobaczyć w realnym życiu – odwzorowywane są istniejące na świecie budowle, takie jak np. Krzywa Wieża w Pizie, rzymskie Koloseum czy wieża Eiffla. Niektórzy próbują odwzorować znane lokacje z gier czy sceny z filmów, a jeszcze inni budują w sześciennym świecie swój własny dom.

Co byłoby gdyby role się odwróciły i w realnym świecie ludzie zaczęliby budować domy na wzór tych z Minecrafta? Jeden z graczy pokazał, jak mogłoby to wyglądać.

Minecraft kontra realne życie

Gracz o nicku Organic-River-9623 wrzucił zabawne porównanie, które zatytułował “Minecraft IRL”. Na obrazku widać podstawowy, prosty domek z Minecrafta, który zapewne powstał u większości graczy, gdy zaczynali swoją przygodę z blokami. Domek składa się z prostych surowców, takich jak deski czy ziemia i zbudowany jest na planie prostokąta. Można stwierdzić, że nie ma w nim nic szczególnie wyjątkowego.

I tu pojawia się zabawne porównanie jednego z graczy. Opublikował on zdjęcie budynku z realnego świata, który do złudzenia przypomina ten, którego widać w Minecrafcie. Dom jest prosty, zbudowany na planie prostokąta oraz posiada spłaszczony dach. Dodatkowo w ścianach znajdują się symetrycznie rozstawione okna, a elewacja rozplanowana jest tak, że sprawia wrażenie, jakby budowlańcy naprawdę wzorowali się na grze Mojangu lub grali w nią w przeszłości, przez co zapamiętali pewne schematy.

Porównanie jest oczywiście żartobliwe i istnieje dość mała szansa, że ktoś faktycznie wzorował się na Minecrafcie. Z drugiej strony gra jest na tyle popularna, a wręcz kultowa, że na pewno znajdą się osoby, które chciały zbudować swój dom właśnie tak, by przypominał projekty z gry Mojangu.