w

Piłka nożna w Minecrafcie. Jest sześcienna tak samo jak bloki, ale jak najbardziej “działa”

Co gracze Minecrafta są w stanie stworzyć przy pomocy komend?


Minecraft to świetna gra, w której możliwości na wykazanie się kreatywnością jest naprawdę sporo. Nie od dziś wiadomo również, że produkcja Mojangu cieszy się ogromną popularnością w środowisku modderów. Początkowo do gry powstawały liczne modyfikacje, a teraz już w podstawowej grze fani mają do dyspozycji wiele narzędzi, które pozwalają tworzyć niesamowite rzeczy.

Niejednokrotnie można było trafić na artykuły opisujące imponujące rzeczy, które udało się odtworzyć w grze przy pomocy tego, co jest w niej dostępne. Mowa między innymi o Nintedo Switchu, na którym gracz mógł zagrać w Mario (Działający Nintendo Switch w Minecrafcie. W jaki sposób można na nim grać?).

Tym razem jednemu z graczy udało się odtworzyć prostą fizykę, która działa na piłkę, kiedy się ją kopie. Jak wygląda świetny klip użytkownika?

Piłka nożna w Minecrafcie

Użytkownik o nicku Dominexis podzielił się krótkim klipem, na którym widać, jak mogłaby wyglądać gra w piłkę w Minecrafcie.

Widok przykuł uwagę naprawdę wielu fanów gry studia Mojang i wielu z nich prosiło o możliwość pobrania paczki. Na ten moment nie ma takiej możliwości, jednak autor informuje, że wkrótce się ona pojawi. Napisał również, w jaki sposób można kontrolować piłkę.

Wszystko opiera się na tym, jak szybko się poruszasz, w jakim kierunku względem piłki oraz czy sferyczne hitboxy gracza i piłki się zderzą. Jeśli tak się stanie, na piłkę działa siła. Na piłkę działają również siły wynikające z tarcia o podłoże oraz efekt Magnusa, który powoduje, że piłka wiruje w powietrzu.

Nie zabrakło również komentarzy, które żartowały z kształtu piłki. Ta bowiem, jak praktycznie wszystko, co można znaleźć w Minecrafcie, jest sześcianem.