Reklama

Pomysł na nowy przedmiot w Minecraft. Twórcy powinni dodać coś takiego?

Minecraft

Reklama

Oto fanowski sposób na śledzenie, które chunki zostały już zeksplorowane w survivalu.


Gracze Minecraft są niesamowicie kreatywni. Lubią wymyślać nowe pomysły na udoskonalenie gry. W przeszłości pojawiały się nie tylko koncepty nowych biomów, mobów czy surowców, ale także przedmiotów użytkowych.

Jeden z fanów wymyślił ciekawy item, który mógłby pomóc w eksploracji. W jaki sposób?

Pomysł na nowy przedmiot: Atlas

Reklama

Minecraft to gra z ogromną mapą, która jest praktycznie nieskończona. W rozgrywce bez modyfikacji, trudno jest śledzić postępy na tak rozległym terenie. Mapy dostępne w grze obejmują stosunkowo niewielki obszar, co nie jest dla fanów satysfakcjonujące.

Reklama

Jeden z graczy wpadł na pomysł, jak można poprawić wrażenia z gry i ułatwić eksplorację, szczególnie na serwerach, które stoją od wielu lat, więc doświadczyły niejednej aktualizacji gry.

Dla ludzi takich jak ja, którzy mają wieloletnie światy na survivalu, z każdą nową aktualizacją coraz trudniej jest określić, które obszary twojego świata są starymi chunkami, a które są jeszcze niezbadane. Zwłaszcza jeśli chcesz zminimalizować konieczność pokonywania tysięcy bloków w celu znalezienia nowego terenu, bardzo przydatny byłby sposób na wygodne przeglądanie/katalogowanie miejsc, które już zbadałeś.

Przedstawiam wam Atlas: książkę do przechowywania wszystkich map.

Atlas jest nowym przedmiotem, który można zdobyć wyłącznie w leśnym dworze (odkąd dodano raidy, struktura ta nie miała ważnego powodu, by ją odwiedzać, więc nowy łup jest naprawdę potrzebny).

Jest pusty po otwarciu, z siatką reprezentującą granice fragmentów świata. Nieodkryte chunki będą przyciemnione. Teraz łatwo jest powiedzieć, gdzie się udać, aby odkryć nowe fragmenty i cieszyć się nowymi funkcjami aktualizacji.

Działa jak mapa lokalizacyjna, ze znacznikiem miejsca, w którym się znajdujesz, a także wyświetlaniem współrzędnych. Mapę można przybliżać i oddalać, a także przeciągać po niej, by zobaczyć swój świat. Można ją przeglądać z ręki.

Korzystając z tabeli kartograficznej, możesz wkleić zbadane mapy do altasu, aby je wypełnić. Dodatkowo można wklejać mapy zakopanych skarbów i mapy badacza, wskazując ich lokalizację w atlasie.

Myślę, że uczyniłoby to eksplorację o wiele przyjemniejszą.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej