Snapshot na Prima Aprilis w Minecraft żartem, którego nikt się nie spodziewał
Twórcy Minecrafta z okazji pierwszego kwietnia zrobili graczom żart, jakiego nikt się nie spodziewał.
Twórcy Minecrafta postanowili jednak pójść o krok dalej.
Co postanowili zrobić twórcy Minecrafta?
Środa jest dniem, w którym co tydzień wychodzi snapshot. Mimo że w tym tygodniu miał się on nie pojawić, ostatecznie o godzinie 17 na oficjalnym twitterze Minecrafta dodano poniższy wpis:
You asked; our really fancy machine learning algorithm listened. Introducing Java snapshot 20w14∞: the Infinity Snapshot.
ReklamaDownload it here, and enter a new dimension:
↣ https://t.co/ABPHhaw6oe ↢ pic.twitter.com/fWl66hv9WD
— Minecraft (@Minecraft) April 1, 2020
ZOBACZ – Minecraft sam stworzył przerażającą budowlę w świecie jednego z graczy
Mojang jest podekscytowany mogąc zaprezentować kolejny ogromny krok w Minecraft, kierując grę w kompletnie nieznanym dotąd kierunku dla jakiejkolwiek gry sandboxowej. Nie pytajcie nas jednak jaki to kierunek, nie mamy kompasu i nie radzimy sobie ze wskazywaniem kierunku.
Oszałamiające, prawda? Wiemy. Wykorzystując informacje nadesłane przez graczy w połączeniu z wysoce zaawansowanym uczeniem maszynowym oraz niektórymi losowymi starymi algorytmami „pożyczonymi” z biurka Dinnerbone’a podczas ostatnich warsztatów, byliśmy w stanie stworzyć ten snapshot, w którym wszystkie rzeczywistości są możliwe. Proces odwiedzenia każdej z nich jest dość prosty: po prostu podnieś książkę, napisz w niej kilka słów, wrzuć do portalu Nether i voila – masz teraz dostęp do wyjątkowego świata. Chcesz świata z oceanami zrobionymi z pnączy? Gotowy! Świat, w którym marchewki nie są blokami, a słońce to Enderman? Jasne, czemu nie. Możliwości są nieskończone.
W najnowszym snapshocie gracz za pomocą wspomnianych przez twórców przedmiotów czy elementów może tworzyć coś, czego Minecraft nigdy wcześniej nie widział. Rzeczywistość wygenerowaną za pomocą stworzonego przez twórców algorytmu, który analizuje napisaną przez gracza książkę.
Generując rzeczywistość przy pomocy książki z treścią „Boop.pl” można uzyskać ciekawy świat, który wyjątkowo względem innych nie jest aż tak nierzeczywisty.
Innym ciekawym światem okazał się utworzony przy treści „Witcher”. Buduje on latające, purpurowe statki, w których znajdują się skrzynki z kolejnymi książkami, których gracz może użyć do przechodzenia w kolejne rzeczywistości.
ZOBACZ – Gracz nudził się podczas kwarantanny, więc postanowił stworzyć pluszową pszczołę z Minecraft
Możliwości, jak to w Minecraftcie, jest nieskończenie wiele, choć tym razem twórcy pokazują, aby nie spodziewać się absolutnie niczego, gdyż aktualny snapshot redefiniuje nieobliczalność w produkcji studia Mojang.
Należy pamiętać również, że światy, choć czasami piękne, potrafią wygenerować się tak, że nawet mocny komputer nie będzie mógł sobie z nimi poradzić. Rozwiązaniem, które nieco pomoże w takiej sytuacji może być zmniejszenie ilości renderowanych chunków przed przejściem przez portal.