w

Status szczęścia w Minecraft. Jak działa i w jaki sposób można go uzyskać?

Co daje szczęście w Minecraft? Efekt, o którym spora część społeczności już zapomniała.


W Minecrafcie można wymienić wiele statusów, które mogą zostać nałożone na gracza. Są w stanie między innymi zwiększyć jego prędkość kopania, poruszania się czy wysokość skoku. Mogą działać też na niekorzyść gracza i na przykład ograniczyć jego widoczność czy nałożyć efekt głodu.

Spora część społeczności nie jest jednak świadoma, że w grze znajduje się również status szczęścia. Jak on działa?

Opis statusu szczęścia

W dużym uproszczeniu szczęście zwiększa szansę na zdobycie cennych przedmiotów. Efekt ten został dodany do gry w aktualizacji 1.9 i gracz może nałożyć go dzięki miksturom lub strzałom, które niegdyś można było nabyć od łuczarza. Ta opcja zakupu niestety została usunięta, co sprawia, że przedmiotów nie da się pozyskać w sposób inny niż użycie komendy /give lub przejście w tryb kreatywny i dodanie ich do ekwipunku.

ZOBACZ – Snapshot 21w07a dodaje do Minecrafta nowy kamień, zmienia tekstury starych żył i więcej

W grze jest jeszcze jeden sposób pozwalający nakładać na postać status. Mowa tu o komendzie /effect, której treść będzie następująca: /effect give [nazwa gracza] minecraft:luck [czas trwania w sekundach] [poziom].

Mikstura oraz strzała zwiększają szczęście o jeden poziom, natomiast użycie wspomnianej wyżej komendy pozwala na zwiększenie tej liczby.

W trybie survivalu na ten moment nie ma możliwości, aby zwiększyć swoje szczęście. Mimo to efekt jest warty uwagi i można do woli z nim eksperymentować, używając do tego komend oraz trybu kreatywnego.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft