w

Zombie Pigmen zastąpione nową wersją Piglinów w najnowszym snapshocie Minecraft

Co stało się Zombie Pigmanowi, który był z graczami Minecrafta od początków netheru?


Jakiś czas temu na portalu można było przeczytać o teorii jednego z youtuberów, gdzie mówił on, jakoby koncept Piglinów mógł być bazowany na fanowskiej wersji Zombie Pigmanów – klik. Z dniem patcha okazało się, że teoria ma teraz jeszcze więcej sensu.

Czas pożegnania Zombie Pigmanów

Snapshot 20w09a, który ukazał się 26 lutego, kompletnie zastępuje znane graczom dotąd Pigmany i dodaje na ich miejsce zzombifikowane wersje Piglinów. Wielu zapewne spodziewało się tej zmiany, ale mimo to była ona mocnym ciosem w sentyment starszych graczy.

Ich modele są dość zbliżone aczkolwiek widoczne są elementy, które od samego początku charakteryzowały Pigliny, takie jak odstające kły z noskiem czy uszy.

To, czy Mojang postąpił słusznie, kompletnie usuwając Zombie Pigmanów z gry, zrodziło w środowisku graczy Minecrafta dyskusję. Nowa, odświeżona wersja zdecydowanie bardziej pasuje do zmienionego netheru, ale starsza wersja towarzyszyła graczom naprawdę długo.

 

O wszystkich innych nowościach można dowiedzieć się z artykułów o nowo dodanych blokach celu i płaczącego obsydianu lub zmianach w handlu z Piglinami.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Minecraft