Ile pojemności traci bateria w samochodzie elektrycznym w polskich warunkach?

Motoryzacja

Reklama

Jeden z technologicznych, ale też i vlogowych polskich youtuberów postanowił pokazać, ile w jego elektrycznym samochodzie „uciekło” baterii w okresie 3 lat użytkowania.


MocnyVlog to polski kanał na Youtube, którego właściciel posiada dwa samochody elektryczne. Jednym jest Nissan Leaf, drugim Tesla. Youtuber postanowił pokazać, jak po 3 latach wygląda zużycie baterii w Nissanie.

W Polsce nadal jest bardzo duża dyskusja odnośnie aut elektrycznych. Ludzie je posiadający wielokrotnie przyznają, że to bardziej z ciekawości, a potem na luzie się do nich przyzwyczajają. Ma to jeszcze większy sens przy fotowoltaice, którą akurat „Szafa” posiada.

Ile zeszło baterii po 3 latach?

Reklama

Youtuber pokazał, ile baterii uciekło mu w okresie trzech lat. Trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę na przebieg, który w Nissanie pokazuje 27 tysięcy kilometrów. Wiele osób jeździ jednak więcej – z resztą sam youtuber przesiadł się jakiś czas temu na Teslę i to ona jest jego głównym pojazdem.

Reklama

Video

TikTok: https://www.tiktok.com/@mocnyvlog/video/7220418279037357339

Czyli wynika z tego, że przez faktycznie najwięcej baterii ubywa w pierwszych miesiącach użytkowania. Po 3 latach ubytek wyniósł w tym przypadku 6%, z tym, że większość uciekła w pierwszym roku.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej