w

Jak skutecznie zacząć rozgrywkę w New World? Kompleksowy poradnik dla początkujących

Początki w New World potrafią być ciężkie, dlatego ważne są narzędzia, które nam skutecznie pomogą.


By jak najlepiej wykorzystać nasz czas w New World, potrzeba doświadczenia. Skąd je jednak wziąć, jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z produkcją Amazon Games? Z pomocą może nam przyjść nie tylko kilka przydatnych stron, ale także infografiki tworzone przez fanów.

Poradnik dla początkujących w New World

Na początek warto wspomnieć o kilku istotnych kwestiach.

  1. Tutorial początkowy można pominąć z menu. Jeżeli zdarzyło nam się kiedyś zagrać w New World i mamy ogólne pojęcie na jego temat, warto jest oszczędzić sobie te kilka pierwszych minut.
  2. Dobrym sposobem na początkowych poziomach na szybki powrót do osady (lub obozu, który możemy postawić gdziekolwiek) bez używania Azothu jest śmierć. Umierając, poświęcamy jedynie odrobinę wytrzymałości przedmiotów, które mamy na sobie, jak i w naszym ekwipunku. Koszt ich naprawy praktycznie nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego, co zyskujemy.
  3. Kluczowym w szybkim levelowaniu jest dostanie się do frakcji (niekoniecznie kompanii, chociaż to też może pomóc), która zarządza sąsiadującymi osadami. Dzięki temu będziemy mogli brać więcej misji z tablicy, które są kluczowe w levelowaniu.
  4. Uważajcie na bonusy do doświadczenia za punkty terytorium. Podczas levelowania dają dużo, ale w momencie osiągnięcia przez was 60 poziomu stają się bezużyteczne do momentu zwiększenia maksymalnego levela.
Prawie wszystkie z powyższych porad zostały przetłumaczone z tej infografiki
W drodze do swojego pierwszego miasta, zbierz: 40 kamienia, 24 surowej skóry, 1 krzemień, 45 drewna, 90 rudy żelaza. Dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo surowców na questy główne i pełen zestaw żelaznych narzędzi.

Przydatne strony i narzędzia

Najważniejszymi z informacji zawartych we wskazówkach powyżej są te o surowcach, które powinniśmy zebrać, żeby oszczędzić sobie czasu w przyszłości. Dużą przeszkodą w zdobywaniu niektórych z nich może być problem z ich znalezieniem. Na pomoc przychodzi nam pierwsza z dwóch stron kluczowych w całej naszej przygodzie z NW.

Jest ona dostępna zarówno w angielskiej, jak i w polskiej wersji językowej. Dzięki niej można znaleźć dowolne miejsce na mapie (takie jak kapliczki, czyli punkty teleportacyjne), a także miejsce występowania wszystkich zwierząt, roślin, rud, skrzyń, czy nawet dokumentów. Można na niej zapisywać także dużą (możliwe nawet, że nieograniczoną, nigdy nie udało mi się tego zweryfikować) liczbę presetów, które możemy szybko wczytać w razie potrzeby zamiast ponownie posługiwać się filtrami.

A beachfront on Aeternum. Huge statues loom over the rocky shore.

Kolejnym, bardzo istotnym elementem New World są różne rodzaje broni i umiejętności z nimi związane. Które z nich wybrać na początek? W jakie umiejętności inwestować punkty, żeby ich nie zmarnować? Tutaj wkracza druga ze stron, z którymi się nie rozstaniecie podczas gry.

Strona, pomimo tego, że nadal w trakcie tłumaczenia na język polski, jest nieodłączną częścią tworzenia naszej postaci. Dzięki niej możemy przejrzeć umiejętności każdej broni dostępnej w grze i rozdzielić punkty na różne sposoby. Jeżeli chcemy skorzystać z gotowego buildu, znajdziemy mnóstwo takich stworzonych przez innych graczy, jak chociażby ten, z którego sam korzystam.

Kończąc dzisiejszy wykład, informacje zawarte powyżej powinny was przygotować do grania w New World lepiej, niż dobrze. Od tego momentu dużo zależy od waszego samozaparcia, chęci inwestowania wolnego czasu i grupy znajomych, z którymi będziecie mieli przyjemność poznawać świat Aeternum.

DołączObserwuj
Więcej z New World