w ,

Blizzard zamyka program partnerski dla twórców

Blizzard usunął linki, które pozwalały na wsparcie ulubionych twórców Hearthstone.


Kolejne śmiałe posunięcie Blizzarda, tym razem postanowili trochę podokuczać swoim partnerom. Co z tego wyniknie?

Gdzie się podziało partnerstwo?

Przerażony pytaniami od widzów w sprawie usunięcia mu partnerstwa, znany streamer Heartshstone — Firebat wyjaśnił sprawę. Na jednym ze swoich streamów stwierdził, że jego partnerstwo z Blizzardem nie zostało zerwane z jego przyczyny, a raczej przez całkowite usunięcie programu partnerskiego.

Dodatkowo twórca nie patyczkował się i wyraził swoją opinię na temat działań Blizzarda.

Blizzard nie lubi wspierać swoich twórców. Kosztuje to ich pieniądze. Wolą raczej tworzyć programy i wyciągać pieniądze, aby móc przyciągnąć do siebie twórców treści z innych gier, zamiast wspierać twórców, którzy pomagają im od lat.

Pomimo tego, że cytat jest zagmatwany, to raczej wiemy, o co w nim chodzi. Wygląda na to, że streamer zwraca uwagę na to, że Blizzard nie jest lojalny i nie docenia swoich wiernych fanów. Z jednej strony jest to bardziej opłacalne Blizzardowi, ponieważ przyciągają nowych fanów, a ci, co grają to i tak grać będą. Z drugiej strony jest to kolejny cios wizerunkowy, co raczej już tak opłacalne nie jest.

ZOBACZ – Blizzard nie pozwoli na zadawanie pytań przez mikrofon podczas BlizzConu

Reklama u innych twórców nie jest zresztą, aż taką nowością. Wiele gier decyduje się reklamować u kogoś, kto nie jest związany z ich tytułem. Przyciąga to nowych fanów i nowe twarze. Przykładem może być Call of Duty czy Magic: The Gathering.

Korzyści płynące z zakupu za pośrednictwem linka partnerskiego były niewielkie, bo jedynie uśmiech streamera i podziękowania, żadnych bonusów nie dostawaliśmy.