w

Blizzard nie pozwoli na zadawanie pytań przez mikrofon podczas BlizzConu

Blizzard musi reagować na niezbyt przychylne komentarze. Ucina możliwość zadawania pytań przez mikrofon.


Na tegorocznych targach BlizzCon 2019 nie będzie możliwości zadawania pytań w klasyczny sposób. Blizzard prawdopodobnie chce uniknąć zarówno niewygodnych pytań, jak i wygłaszania opinii o Hong Kongu.

Nie będzie już klasycznych pytań

Zamiast mikrofonu i zadawania pytań w klasyczny sposób, widownia będzie mogła zapisać swoje pytanie na karteczce i umieścić je w specjalnej skrzynce. Blizzard później wybierze karteczki, przeczyta pytania, zastanowi się i odpowie – albo i nie.

To sposób na uchronienie się przed niezbyt pochlebnymi opiniami. Taki krok raczej nikogo nie dziwi, to w miarę logiczne przy głosach o protestach i bojkotach. Studio w jakiś sposób musi się zabezpieczyć, by nie zaliczyć jakiejś wpadki.

Z drugiej strony ten, kto będzie chciał, to po prostu krzyknie co mu siedzi w głowie i raczej wszyscy to usłyszą. To może być ciekawy BlizzCon.

Gracze i różne środowiska zapowiadają protesty

Przed BlizzConem, ale także na nim mają się odbyć masowe protesty. Nie wiadomo, ile osób weźmie w ich udział, natomiast jest to realne utrudnienie dla organizatorów. Nie wiadomo, co się wydarzy na samych targach i jak to wszystko będzie wyglądało.