w

Ponad 200 tysięcy widzów oglądało na Twitchu Pokemon Unite, w Polsce nieco ponad 200 osób

Pokemon Unite, czyli w skrócie MOBA w świecie pokemonów, miała wczoraj swoją premierę. Póki co jedynie na Nitnendo Switch, ale i tak na Twitchu dało to jedną z topowych pozycji.


Wokół Pokemon Unite jest wiele emocji, ale nie w Polsce. W naszym kraju mało kto w ogóle śledzi najnowsze informacje o tej produkcji i trudno się dziwić. Na świecie wygląda to już nieco inaczej, szczególnie że premiera Unite odbyła się jedynie na Nintendo Switch.

Dopiero we wrześniu “dorwą” się do Pokemonów także posiadacze telefonów, a to może już zmienić obecną sytuację, która wygląda… Raczej średnio, przynajmniej w Polsce.

Świat vs Polska w Pokemon Unite

Światowa premiera przebiegła całkiem dobrze. Na Twitchu maksymalnie grę oglądało ponad 200 tysięcy osób.

Dało to jedną z topowych pozycji na Twitchu, tuż za Rozmowami, New World (nową produkcją) oraz GTA 5. Pokemony zdołały wyprzeć COD’a, Fortnite czy League of Legends.

W naszym kraju mało kto jednak to zauważył. Powód? W peaku produkcję oglądało nieco ponad 200 osób. Różnica pomiędzy trendami światowymi a tymi w Polsce jest w tym przypadku ogromna.

Oczywiście duże znaczenie ma tutaj popularność samego Nintendo Switch, braku kampanii promocyjnych i premiera New World.