w

Co zrobić z rowerami i wózkami, które zagracają klatkę schodową?

Reklama

Chyba każdy choć raz miał do czynienia z sąsiadem, który zastawia przejście na klatce.


Ludzie o dziwo dość często zostawiają na klatce schodowej swoje rzeczy. Głównie tyczy się to różnych rowerów czy wózków, na które nie ma miejsca w mieszkaniu.

Ale niektórzy też potrafią zostawiać buty przy swoich drzwiach wejściowych jak gdyby nigdy nic. Takie praktyki potrafią mocno utrudnić przejście na klatce.

Co zrobić z takimi sąsiadami?

Reklama

Mieszkanie z innymi ludźmi w tym samym bloku potrafi być uporczywe, szczególnie gdy trafi się sąsiad, który lubi zagracać klatkę schodową. Wiadomo, jakieś przejście zawsze zostawia i raczej normalnie da się przecisnąć. Gorzej, gdy najdzie jakaś nagła potrzeba.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@ponad_prawem_/video/7347418568260062496

Oczywiście nikt nikomu nie chce uprzykrzać życia, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy do któregoś sąsiada przyjedzie karetka lub trzeba będzie ewakuować cały blok.

W nowych blokach zazwyczaj są przeznaczane specjalne pomieszczenia do trzymania wózków i rowerów, ale w starszych budownictwach raczej o to ciężko. Dlatego prawo tutaj stoi raczej po stronie sąsiadów, którym się takie zagracanie nie podoba. Warto takie rzeczy zgłaszać, żeby później nie musieć się o nic martwić.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Różne