w

iOS 17 wprowadzi nową funkcję na urządzenia Apple. Cenzura treści

Reklama

Apple pozwoli blokować niechciane treści nawet w aplikacjach trzecich, takich jak Messenger czy przeglądarka.


Co roku podczas wydarzenia WWDC Apple dzieli się tym, nad czym pracowało przez cały ubiegły rok. Nie mogło obyć się więc bez pokazania tego, jak będzie wyglądała kolejna wersja systemu przewidzianego dla iPhone’ów. Jedną z przewidzianych nowości, która umknęła wielu osobom, jest opcja, która zgodnie z plotkami pozwala domyślnie zamazać obrazki nawet w aplikacjach trzecich.

Funkcja pozwoli na domyślne blokowanie nagości z przyciskiem „pokaż” pojawiającym się, jeśli użytkownik będzie chciał wyświetlić obraz. Jest to element starań Apple w zakresie bezpieczeństwa komunikacji, które mają na celu zapewnienie, że urządzenia Apple są bezpieczne dla dzieci.

Cenzura nagości na sprzęcie Apple

Reklama

Samo wykrywanie niestosownych obrazów jest dokonywane bezpośrednio na urządzeniu, więc funkcja może działać nawet w trybie offline. Coś podobnego zostało wprowadzone już w zeszłym roku, ale było ograniczone wyłącznie do aplikacji wiadomości.

Obsługa tej funkcji w aplikacjach trzecich, jak na przykład przeglądarki, może okazać się kluczowa dla zapewnienia, że dzieci przeglądające internet bez nadzoru nie zobaczą niczego, czego nie powinny. W obecnej iteracji funkcje bezpieczeństwa komunikacji w aplikacji Wiadomości mogą być dobrym szablonem, aby zobaczyć, jak może działać w nadchodzącym iOS 17.

Jeśli jest to aplikacja do przesyłania wiadomości, to rozwiązanie Apple ma kontekstowe wyskakujące okienka informujące użytkownika, że może „wysłać wiadomość do osoby dorosłej”, jeśli otrzyma niechciane, jednoznaczne obrazy, oprócz dalszych sposobów uzyskania pomocy i oferowania zasobów bezpieczeństwa.

Aby jednak wszystko to działało poza ekosystemem Apple, potrzebne byłoby również pełne wsparcie ze strony zewnętrznych twórców aplikacji, z podobnymi zasobami i kontekstowymi wyskakującymi okienkami, jeśli użytkownik wybierze opcje bezpieczeństwa komunikacji na swoim urządzeniu.

DołączObserwuj
Więcej z Różne