w

Jeżeli masz telefon tej popularnej marki, to masz również wgrane tajne zdjęcie psa

Wszyscy użytkownicy tych urządzeń mają wgrane zdjęcie bardzo konkretnego psa, ale mało kto w ogóle o tym wie.


Nie wiadomo, w jakich celach, natomiast praktycznie w każdym telefonie marki Samsung wgrane jest to samo zdjęcie. Dotarcie do niego nie jest jednak takie proste, nie znajdziemy go normalnie w galerii. Zostało dodatkowo ukryte – pytanie tylko po co.

Działa to na wszystkich, nowszych telefonach Samsunga. Można sprawdzić to na swoim przykładzie – Polacy też mają wgrane to zdjęcie. Jest to Chihuahua ukryty w opcjach.

Pies zaklęty w Samsunga

By zobaczyć to zdjęcie, należy uruchomić tryb diagnostyczny. Jest to bardzo proste, bowiem wymaga tylko wpisania na telefonie kombinacji:

#0*#

Nie wprowadza to żadnych zmian, nie psuje telefonu, uruchamia tylko okno, którego zapewne wcześniej nigdy nie widzieliście. Możecie tam zobaczyć, jak na Waszym telefonie wyglądają różne kolory i czy poprawnie się wyświetlają.

W każdym razie, by pojawił się pies, należy w tym trybie wybrać pole „SENSOR”, a następnie w prawym, górnym rogu „IMAGE TEST”. To tam schowany jest wizerunek psiaka. Z jakiegoś powodu twórcy Samsunga uznali, że będzie to idealne zdjęcie poglądowe.

Jest to sprawdzenie, czy wszystko w telefonie działa poprawnie. Oczywiście w większości przypadków tak będzie, więc można spokojnie zamknąć to okno i wrócić do swoich zajęć. Dla przeciętnego użytkownika jest to tylko ciekawostką, dla osób zajmujących się diagnostyką może to pomóc zlokalizować przykładowo wypalone piksele.

DołączObserwuj
Więcej z Różne