w

Nie uwierzycie, ile kiedyś kosztował cheeseburger w polskim McDonald’s. Po tych czasach nie ma śladu

McDonald’s bardzo mocno podnosi ceny. Kiedyś abstrakcją wydawało się płacenie za cheeseburgera 6,90 zł.


Kiedyś, mając przy sobie te 10 lub 15 złotych można było naprawdę dobrze się najeść w Maku. Taka kwota wystarczała na zamówienie nie jednej czy dwóch, ale kilku kanapek. Najlepiej było w okolicach 2002 roku, gdy do McDonald’s wchodziły różnego rodzaju promocje.

Wówczas można było oszczędzić 36% na wielu różnych kanapkach. Dzisiaj faktycznie trudno uwierzyć w to, że za jednego cheeseburgera płaciło się mniej, niż 2 złote. Ale taka była rzeczywistość.

Ceny w McDonald’s 20 lat temu

Wrzesień 2002. Do McDonald’s wchodzi promocja, dzięki której za cheeseburgera nie płacicie już 3.10 – taka cena była bowiem nominalna. Za kupienie dwóch kanapek dostajecie promocję i kupujecie oba cheeseburgery za 3.99. Przypomnijmy, że dzisiaj cena za jednego wynosi 6,90 zł.

Każdy miesiąc w 2002 roku miał swoją specjalną obniżkę. I tak w październiku można było kupić 2 kanapki McChicken za 6,99 zł. W listopadzie wchodziły dwa McRoyal’e za uwaga… 6,99 zł. Żebyście mieli świadomość – dzisiaj jeden McRoyal kosztuje 19,40 zł.

Najlepszy był jednak grudzień. Zestaw Happy Meal kosztował 13,99 zł. Dzisiaj nawet nie ma takiej konfiguracji, natomiast sam Big Mac kosztuje 19,70, w zestawie to 27,90.

Wiadomo, mniej się też kiedyś zarabiało, ale faktycznie było o wiele taniej. Można się było najeść do syta nawet za tę dyszkę.

DołączObserwuj
Więcej z Różne