w

Discord będzie wyświetlał reklamy. Wiadomo już gdzie i jak

Discord przejął bardzo dużą część rynku komunikatorów i najwyraźniej przyszła pora na zbieranie żniw.


Nitro nie wystarczyło. Discord zdecydował, że będzie niedługo wyświetlać swoim użytkownikom reklamy. Nie jest to niestety żart, choć wiele osób miało taką nadzieję. Wszystko to oczywiście ma sprawić, że Discord pozostanie darmowy.

Czy znajdzie się jakiś sposób na blokadę tych reklam? Pewnie tak. Niby ma być opcja wyłączenia reklam, ale można się domyślać, że dotyczy to osób posiadających Nitro.

Reklamy na Discordzie

Reklama

Reklamy mają się pokazywać w lewym dolnym rogu ekranu. Tak samo na PC, jak i urządzeniach mobilnych. Nie brzmi to zbyt dobrze. W zasadzie to brzmi fatalnie. Niestety nie wiadomo, jak inwazyjne będą te reklamy.

Na razie można się tylko domyślać, że pierwsze tygodnie to będą testy i sporo narzekania użytkowników. Potem część zacznie płacić, inni się przyzwyczają i tak pewnie już zostanie. Jeżeli reklamy nie będą aż tak zawadzać, to raczej nikt nie będzie za pół roku pamiętał, że ich nie było.

Zmiany mają być wprowadzane już za kilka dni, więc nie będzie trzeba na to jakoś długo czekać. A to jedna z tych rzeczy, którą użytkownicy chcieliby maksymalnie odwlec w czasie.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka