w

Friz został pokonany przez zaskakujący film. Ale i tak niewiele mu zabrakło do bycia TOP 1 w 2022 roku

Youtube wypuściło oficjalne podsumowanie roku 2022 na polskim Youtube. Co ciekawego z niego wynika?


Typowy polski Youtube ma tak naprawdę dwóch przedstawicieli w TOP 10 najchętniej oglądanych filmów w 2022 roku. Chodzi tutaj o Friza i o „ojwojtka”. W czołówce znalazł się także film „Dziennikarskie Zero”. Jest też materiał z kanału „ciekawehistorie” o powodzi, jaka miała miejsce w 1997 roku.

Friz został przebity przez dwa inne filmy, natomiast tylko jeden z nich jest opublikowany przez Polaków. W każdym razie finalnie youtuber ze swoim filmem znalazł się na TOP 3 najczęściej oglądanych materiałów w 2022 roku.

TOP 10 najczęściej oglądanych filmów na polskim Youtube

Jeżeli chodzi o podium, to na 3 miejscu znajduje się Friz. Jego najpopularniejszym filmem z 2022 roku jest wyjazd do Afryki. Film „21 dni w dzikiej Afryce” zdobył 6.7mln wyświetleń. Miejsce drugie z wynikiem 21mln wyświetleń ma jeden z odcinków America’s Got Talent – ewidentnie wielu Polaków musiało to oglądać.

Co jest więc na miejscu 1? Okazuje się, że jest to kabaret, konkretnie Neo-Nówka. ich „Wigilię” obejrzano 10 milionów razy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Kabaret jest aktualny i chyba będzie jeszcze przez dłuższy czas. Ten konkretny skecz idealnie pokazuje sytuację w kraju, więc nic dziwnego, że znalazł tylu odbiorców.

Potem mamy Stand-upy,  materiał maty, trochę historii i „ojwotka”. Można się było spodziewać, ze tak to będzie wyglądać. Na pewno nie ma tu niczego, o czym nie było głośno. No, może ten America’s Got Talent nie był jakiś popularny w polskim, młodym Internecie.

Youtube oddzielił zwykłe filmy od teledysków, przedstawiono także TOP 10 pod tym względem. Tutaj wygrywa SKOLIM.

Do końca roku został jeszcze miesiąc, ale zapewne nic już się tutaj nie wydarzy.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka