w

Ile zarabia WiP Bros na Youtube? Twórcy wprost o swoich zarobkach

Reklama

Zarobki na Youtube przez lata były przez twórców ukrywane. Ostatnio jednak coraz większa ilość osób nie ma problemów z ujawnianiem, ile są w stanie zarobić na platformie Google.

Reklama

Na Youtube naprawdę da się dobrze zarabiać. WiP Bros jest jednak jednym z kanałów, który potrzebuje dość duży zapas pieniędzy na swoje produkcje, dlatego przychody tylko z publikowania filmów i reklam nie są wszystkim, co zarabiają chłopaki.

W ostatnim Q&A Youtuberzy odpowiedzieli, jak wyglądają u nich zarobki i ile dała im współpraca z Frizem.

Ile zarabia WiP Bros?

Jak dowiadujemy się z filmu, w marcu główny kanał miał zarobić z reklam około 4 tysięcy dolarów, natomiast podobny o nazwie WiP Life około 3 tysięcy dolarów. W sumie to 7 tysięcy dolarów, czyli około 29 tysięcy złotych.

Czy jest to dużo? Jak wspominają twórcy, koszty miesięczne ich produkcji przekraczają zazwyczaj zarobki z samych reklam, dlatego te około 30 tysięcy złotych to tylko część tego, co są w stanie wypracować.

Na Youtube i to powie Wam każdy twórca w Polsce, bazuje się przede wszystkim na współpracach reklamowych, więc te pieniądze to tylko jakaś tam część. Jeżeli zarabialibyśmy tylko z samego adsensa, to mamy większe koszta miesięczne, niż przychód.

Marzec był jednak miesiącem bardzo dobrym dla WiP Bros ze względu na wspólny utwór z Frizem. Normalnie kanał WiP Life, czyli ten o wiele mniejszy zarabia około tysiąca dolarów. Chłopaki śmieją się też, że mogliby się zastanowić nad sprzedaniem kanału, gdyby propozycja była naprawdę dobra, a ich media społecznościowe w postaci Instagrama mogłyby dalej do nich należeć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka