w

Koniec z limitem 280 znaków na Twitterze. TwitLonger może się pożengać, bo wchodzą notatki

Twitter po latach doszedł do wniosku, że może warto umożliwić ludziom tworzenie dłuższych wiadomości od 290 znaków.


Do tej pory wszyscy, którzy chcieli podzielić się ze światem czymś dłuższym, niż 280 znaków, musieli udawać się na osobne narzędzie, zwane “TwitLonger”. To właśnie tam zamieszczano świadczenia, wyjaśnienia, to tam rozgrywały się wszystkie dramy.

Teraz wygląda na to, że “TwitLonger” może przestać istnieć. A wszystko to za sprawą specjalnego, nowego rozwiązania Twittera, który sam pisze “Nowy sposób, by pisać więcej na Twitterze”. Czym to jest i jak działa?

Notatki na Twitterze

Pod notatkami będzie się pojawiać nowa informacja:

To opublikowana Notatka – nowy sposób dodawania treści mających powyżej 280 znaków.

Na ten moment Twitter wszystko testuje, ale widać, że to będzie po prostu wbudowany w Twittera TwitLonger. Nowa opcja jest obecnie w fazie testów, ale już teraz działa i wygląda naprawdę dobrze. Po lewej stronie w menu znajdzie się nowa zakładka “Notatki”.

Tam będzie można pisać o wiele dłuższe treści, niż do 280 znaków. Nie wiadomo jednak, czy ma tam obowiązywać jakikolwiek limit. Pierwszą notatkę opublikował oczywiście sam Twitter:

W notatce można wstawiać filmy, wiadomości, edytować po publikacji. Wszystko ma to sens. Obecnie niestety skorzystają z tego tylko osoby mieszkające w konkretnych państwach. Przez 2 miesiące będzie to testowane, a następnie trafi do wszystkich.