w

Po 16 latach z Twitcha odchodzi CEO. Ludzie w strachu, bo nowa osoba budzi kontrowersje

CEO Twitcha, który zakładał jeszcze Justin.tv, ustępuje po 16 latach ze stanowiska.


To bardzo ciekawa informacja dla wszystkich, którzy mniej więcej śledzą rozwój Twitcha. Obecny CEO odchodzi z platformy. Powodem jest chęć poświęcenia dostatecznej ilości czasu synowi, który niedawno się urodził.

Emmett nadal ma pełnić w Twitchu rolę doradcy, ale stery obejmuje ktoś inny. Ktoś, kto już na samym starcie dał się poznać jako typowy korpo. To między innymi za jego sprawą streamerom zmieniono podział z 70/30 na 50/50.

Nowy CEO Twitcha budzi kontrowersje

Nowy CEO nie jest przyjmowany ze zbyt dużym entuzjazmem, bo ponoć mocno zależy mu na wynikach sprzedażowych Twitcha. Czas pokaże, jakie zmiany zajdą na platformie, natomiast raczej nie należy się spodziewać jakichś niesamowitych zmian, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Ponoć potrzeby streamerów różnią się od tego, do czego dąży Twitch i trudno się z tym nie zgodzić. TTV podejmuje wiele dziwnych i niezrozumiałych decyzji, często zwyczajnie na pokaz. Reakcja xQc na informację o zmianach:

Jest jednak za wcześnie by oceniać, czy będzie to dla Twitcha dobrą, czy złą zmianą. Wiadomo, zawsze to jakiś powiew świeżości.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka