w ,

Rafonix został zbanowany na Youtube za Fortnite. Najdziwniejsza blokada wizerunku w historii

Fanpage Grupa

Przypadek Rafonixa jest zdecydowanie najdziwniejszym, jeżeli chodzi o polski Youtube. Jego nieoficjalna blokada jest niesamowicie dziwna, a sam youtuber podejrzewa, że ktoś się na niego uwziął.


Rafonix swego czasu był dość kontrowersyjną postacią, która była banowana tak samo na Twitchu, jak i chociażby potem na Hitboxie. Wszystko to za sprawą jego spięć i wielokrotnych kłótni z Magicalem. Rafonix w pewnym momencie został wrzucony do jednego worka ze wszystkimi patostreamerami i patoyoutuberami, od tamtej pory ma spory problem.

Youtube nigdy nie nałożył na niego blokady wizerunkowej, natomiast platforma faktycznie usuwa kanały, na których pojawia się Rafonix. Jest to o tyle wyjątkowa sytuacja, że inni youtuberzy, którzy również w teorii mają takie blokady, dalej mogą tworzyć i nie spotyka ich żadna kara ze strony YT.

Najdziwniejszy ban na polskim Youtube

Trudno nawet stwierdzić, czy Rafonix ma bana, czy jest to jakaś blokada wizerunkowa. Wszyscy zapewne wiedzą, że youtuber wrócił do nagrywania w ramach kanału Chude Byki, ten jednak został zbanowany.

Kilka dni temu Rafonixowi udało się odbanować jego główny kanał. Oddział w USA odpisał, że kanał został przywrócony, nie łamał żadnych zasad, a jego blokada była pomyłką.

Problem w tym, że po kilku godzinach od odbanowania Rafonix ponownie został zbanowany. Youtuber przy pomocy firmy GBS znowu zgłosił do Youtube, a ten raz jeszcze odpisał, że nie widzi żadnego problemu z kontem i je odblokuje.

Kanał nie został jednak odbanowany, a co dziwniejsze, powodem bana jest filmik z Fortnite, na którym miały występować materiały 18+.

Cała ta sytuacja ma wiele różnych wątków, ciągnie się przez lata i może mieć przyczyny dosłownie wszędzie. Zastanawiające jednak, że Youtube jako powód bana daje film z Fortnite, gdzie można by było wymienić 10 innych rzeczy, które miałyby większy sens.

A w tym momencie Rafonix sam nie wie, czy Youtube nałożył na niego blokadę wizerunkową i z jakiego powodu jego kanały są usuwane.