w

To koniec polskiego kanału z 1.4mln subskrypcji. Powodem ogólne wypalenie całym projektem

Kolejny polski kanał będzie wygaszany. Tym razem miał 1.4mln subskrypcji.


Niedawno informowaliśmy o końcu youtubowej kariery Martina Stankiewicza. Teraz chodzi o jeszcze większy kanał, który ostatnio miał wiele różnych koncepcji i finalnie zmierza ku wygaszeniu. Wojtek oficjalnie potwierdził, że to koniec wip bros.

Jak słyszymy, Wojtek chce skupić się na swoim kanale, Adam zamierza tworzyć muzykę, a Piotrek wycofa się z mediów społecznościowych.

wip bros miało ponad 1.4 miliona subskrypcji

Główny kanał był tworzony przez trzy osoby, które jak same mówią, od pewnego czasu czuły, że wszystko zmierza do rozejścia się. Problemy zaczęły się już dawno temu, jeszcze przed akcją z partią polityczną.

“Myślę, że od jakiegoś roku były jakieś próby reaktywacji ciągle tego kanału i naszego wspólnego kanału, które po prostu często nie wychodziły. To zaczęło się jakoś przed polityką, wtedy był taki moment, w którym poczuliśmy, że wypalamy się, jeżeli chodzi o ten format komediowy i taką współpracę we trzech. Wtedy wpadliśmy na pomysł zrobienia akcji politycznej, żeby odświeżyć jakoś naszą obecność w Internecie. Po polityce było to takie błąkanie się po omacku (…)”

“Wszystko, co robiliśmy było skazane na przegraną, bo robiliśmy to z takim już poczuciem bezsilności, z takim brakiem wiary w cały ten projekt, każdy już powoli myślał o tym, jak chce potoczyć swoje życie i karierę i te drogi nasze się trochę rozmyły”

Wyświetlenia na kanale były w miarę stałe, sięgały kilku milionów miesięcznie. Wykres jest zaburzony przez wrzesień 2020.

Co dalej? Na filmie “wyjaśnienia” pojawiła się informacja, że podcasty będą kontynuowane przynajmniej do końca 2 sezonu, czyli do  pierwszej połowy października 2021. Co będzie dalej? Trudno powiedzieć, bo z jednej strony Wojtek mówi o końcu, a na głównym kanale taka informacja nie padła.

Płyta youtuberów była jednocześnie ostatnim wspólnym projektem. Teraz zapewne podcasty będą pełniły rolę głównie promocji dwóch innych kanałów.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka