w

TOP 5 streamer na świecie robi konkurencje Twitcha. Kick wygląda niemal tak samo, jak TTV

Jeden ze streamerów Twitch postanowił zrobić platformie konkurencję. Pojawiły się już pierwsze screeny z tego, jak to wygląda w środku.


Jedna z najważniejszych informacji dla potencjalnych streamerów Kick – podział wynosi 95% dla streamerów i 5% dla platformy. Każdy ma otrzymać od razu z automatu przycisk do subskrypcji, wszystkie donejty w 100% idą do streamerów, oprócz tego zapowiedziano wiele różnych nowości.

„Normalne” osoby muszą wiedzieć tyle, że powstaje kolejna konkurencja Twitcha. Tym razem twórcą jest popularny streamer Twitch – TrainwrecksTV. Ma ona na Twitchu 2.1mln obserwujących, więc z pewnością wie, czego oczekuje widownia i sami streamerzy.

Kick vs Twitch

Na papierze zawsze wygląda to świetnie, potem rzeczywistość weryfikuje plany. W tym momencie Twitch ma konkurencję w postaci Trovo, ale trochę to wygląda, jak miejsce dla zbanowanych osób z Twitcha.

Kick ma być czymś nowym – brak beznadziejnych banów, duża pula reklamodawców, bardzo korzystny podział kasy dla streamerów. Brzmi dobrze i widać, że ogólnie wiele rzeczy zostało zapożyczonych z Twitcha.

TrainwrecksTV raczej wie, co robi. Przez 16 miesięcy utrzymywał się w TOP 5 streamerów na świecie. Jest to jednak bardzo duży projekt, który może pójść w bardzo różne strony. Z Polski raczej nikt póki co się tam się nie pojawi, przynajmniej nie z tych największych osób.

DołączObserwuj
Więcej z Rozrywka