w

Twitch wymusza reset klucza streamu u wszystkich. Hasła są bezpieczne, ale adresy streamerów niekoniecznie

Twitch zdecydował się na zresetowanie kluczy dla wszystkich. Ale najgorsze jeszcze przed platformą.


6 października nastąpił wyciek wrażliwych danych Twitcha, a w tym kod źródłowy, dane o zarobkach twórców czy nawet tego, co wydawało się być konkurentem Steama od Amazona. Serwis streamingowy twierdzi, że mimo całego incydentu hasła są bezpieczne. Wbrew tym słowom 7 października zdecydował się na resetowanie kluczy strumieni wszystkim użytkownikom.

Nie jest to jednak ten najgorszy scenariusz. Choć hasła są bezpieczne, to informacje o partnerach TTV ponoć już niekoniecznie. O co chodzi? W przecieku są bowiem przykładowo adresy streamerów. Jeżeli ktoś sądził, że do tej pory było łatwo znaleźć partnerów Twitcha, to teraz dopiero może się zacząć.

Czym są klucze strumieni i dlaczego Twitch zdecydował się na ich resetowanie?

Klucz strumienia to unikalny numer, który jest używany do łączenia oprogramowania do streamowania z kanałami poszczególnych twórców na Twitchu. To zdecydowanie jeden z najbardziej chronionych fragmentów danych, gdyż dzięki niemu potencjalny haker może “włamać się” na kanał i prowadzić z niego transmisję.

Platforma informuje, aby użytkownicy nie udostępniali swojego klucza strumienia nawet personelowi Twitcha.

Z powodu dużej ostrożności zresetowaliśmy wszystkie klucze strumienia. W zależności od używanego oprogramowania do transmisji może być konieczne jego ręczne zaktualizowanie za pomocą nowego klucza w celu rozpoczęcia kolejnego strumienia.

Wizja, w której hakerzy masowo “kradną” kanały i transmitują z nich nieodpowiednie treści, wydaje się być naprawdę straszna. W kwestii haseł użytkowników Twitch informuje, że: W tej chwili nie mamy żadnych wskazań, że dane logowania zostały ujawnione. Kontynuujemy dochodzenie”. W związku z tym wydaje się, że hasłom rzeczywiście nic nie grozi, jednak dla bezpieczeństwa warto je zmienić.

Jeżeli chodzi o adresy, cóż, teraz prawdopodobnie kod źródłowy Twitcha i wszystkie informacje będą powoli wypływać na światło dzienne. Już od wczoraj publikowane są screeny czy wycinki z paneli moderatorskich.