w

Co czeka na graczy w III akcie Valorant? Nowa agentka, mapa, zmiany w trybie rankingowym i przepustka bojowa

Riot Games

Czego możemy spodziewać się w III akcie Valorant?


Riot Games zdradza co czeka na graczy w trzecim sezonie Valorant. Oprócz zapowiedzianej wczoraj zimowej mapy, do gry dodana zostanie nowa agentka, a system rankingowy ulegnie dużej zmianie. Deweloper pokazał społeczności również, aż 10 nowych skórek i 4 zawieszki.

Nowości w III akcie

III akt rozpocznie się od zimnej, nowej mapy osadzonej na arktycznym pustkowiu o nazwie Icebox.

Wprowadzenie Icebox teraz, a nie w 2. odcinku, ma swoją cenę — postanowiliśmy opóźnić premierę naszej najnowszej agentki o dwa tygodnie (czyli długość cyklu jednego patcha) od rozpoczęcia III aktu. W skrócie chodzi o to, że kilka ostatnich patchów nie grzeszyło przesadna stabilnością, a my zdajemy obie sprawę, że większości graczy bardziej zależy na dołączeniu Iceboksu do gry. Opóźnienie wprowadzenia nowej agentki pozwoli nam uporać się ze wszystkimi problemami, które mogą się pojawić razem z patchem 1.10.

Szczerze mówiąc, patch z III aktem trochę nas przeraża ze względu na dużą ilość nowej zawartości i potencjalne zaburzenia stabilności. Zależy nam, aby jak najszybciej rozwiązać wszystkie problemy i naprawić wszelkie niedociągnięcia. Opóźnienie zapewni naszemu zespołowi chwilę oddechu, aby upewnić się, że aktualni agenci dobrze współgrają z nową mapą (niewidzialne kamery szpiegowskie, niezniszczalność, teleportowanie się do niewłaściwej dzielnicy itp.), zanim jego członkowie wprowadzą do gry kolejną zmienną.

ZAKTUALIZOWANY PLAN DZIAŁANIA W III AKCIE

Wciąż jesteśmy na etapie kończenia 1. odcinka z przytupem. Poza najnowszą mapą gracze mają też do dyspozycji 50 kręgów przedmiotów z nowej przepustki bojowej do personalizacji gry, mogą pokusić się o nową rangę dzięki zmianom w matchmakingu trybu rywalizacji oraz uzyskają możliwość wypróbowania nowej agentki w kolejnej aktualizacji.

MAPA: ICEBOX (13 PAŹDZIERNIKA POJAWI SIĘ W GRACH RANKINGOWYCH, A 27 PAŹDZIERNIKA W TRYBIE RYWALIZACJI)

Opuszczona placówka badawcza Królestwa na arktycznym pustkowiu to kolejne miejsce, w którym gracze będą mogli ćwiczyć swoją celność i inne umiejętności. Przebijcie grubą warstwę śniegu jako napastnicy, aby podłożyć Spike’a. BreachZ kolei jako obrońcy możecie korzystać z tyrolek, aby dostać się do nowych i niebezpiecznych miejsc.

Dwie najważniejsze strefy z celami na Icebox sprzyjają częstym potyczkom, celności oraz adaptacji do panujących warunków.

ZMIANY W TRYBIE RANKINGOWYM (27 PAŹDZIERNIKA)

Poniższe zmiany trybu rankingowego w III akcie mają na celu ułatwić awans w klasyfikacji i stanowią efekt naszej ciągłej pracy nad kondycją zorganizowanych meczów drużynowych:

  • Ulepszymy odznakę aktu rangi razem z rozpoczęciem rywalizacji w nowym akcie
  • Kolejka rang została zmniejszona z 6 do 3 kręgów, aby wyrównać poziom graczy
  • Teraz można wybrać preferowany serwer i zmniejszyć swój ping
  • Awans począwszy od Nieśmiertelnego w górę będzie teraz w całości zależeć od liczby zwycięstw i przegranych

Obejrzyjcie najnowszy odcinek materiałów od deweloperów, aby uzyskać więcej informacji i podejrzeć Joe’ego Zieglera w jego salonie.

PRZEPUSTKA BOJOWA III AKTU (13 PAŹDZIERNIKA)

Przepustka bojowa powraca w III akcie w ulepszonej formie. Zmieniliśmy warunki postępów po cotygodniowych misjach, aby gracze mogli szybciej odblokować przedmioty i uzyskać dodatkowe poziomy epilogu.

Zbierajcie skalpy wrogów i gromadźcie PD, a potem sięgnijcie po wyjątkowe przedmioty z III aktu, takie jak: przywieszka „Zimna Sztuka” pasująca do arktycznych bitew, karta gracza „Niebezpieczny promienit” oraz graffiti „Viper”, które przypomina o myciu rąk.

Kupcie przepustkę bojową premium III aktu, aby odblokować kolejne kręgi przedmiotów VALORANT, takich jak: Vandal Zniszczenia, przywieszka „Kula Dyskotekowa” oraz broń Bucky Przepięciowy (z różnymi wariantami!).

SKÓRKA BRONI: OSOBLIWOŚĆ (13 PAŹDZIERNIKA)

Osobliwość pochodzi z odległej przyszłości i przybyła tu po długiej podróży z zaświatów. Jest potężna, abstrakcyjna i tajemnicza. Nikt nie wie, skąd pochodzi i jak powstała.

Kupcie zestaw Osobliwości, aby okiełznać jej niestabilną energię, gdy będziecie korzystać z następujących broni: Phantom, Sheriff, Spectre, Ares oraz broni w zwarciu.

NOWA AGENTKA: ??? (27 PAŹDZIERNIKA)