w

Czy Valorant będzie też na konsole? Jakie plany ma Riot Games i co mówią pliki gry?

Valorant, najnowszy FPS od Riot Games wywołuje bardzo dużo emocji. Póki co mówiło się tylko o wersji na PC. Jakie plany ma Riot i co na temat ewentualnego wydania na Xboxa, lub Playstation mówią pliki gry?


Valorant był tworzony przede wszystkim z myślą o komputerach osobistych. Przypomnijmy, że już w początkowych informacjach o grze pojawiały się wiadomości o tym, że Riot nie planuje wprowadzania żadnych systemów wspierających celowanie na kontrolerach. Dzisiaj wiemy nieco więcej o możliwym Valorant na Xboxie, czy Playstation. Switch to już zupełnie inna galaktyka.

Popularność Valoranta rośnie z dnia na dzień, a proporcjonalnie do niej wzrasta liczba pytań dotyczących tytułu. Sukces tego FPS-a w wersji PC jest niemal pewny, dlatego wielu użytkowników już teraz zastanawia się czy Valorant będzie dostępny również na konsole od Sony oraz Microsoftu.

Valorant na konsole?

Trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o Riocie, który właśnie przenosi League of Legends na konsole i urządzenia mobilne. To oczywiste, że Riot nie powie od razu “zamykamy się na konsole i koniec”. Słychać to było między innymi z rozmowie developerów z TimTheTatman – obecnie jednym z najpopularniejszych streamerów.

Jeden ze streamerów Twitcha – Tim ‘TimTheTatMan’ Betar – postanowił zadać to pytanie deweloperom Valorant:

Wiem, że jest wiele pytań na ten temat, i nie mam pomysłu, czy jest jakaś koncepcja na  wydanie tej gry na konsole, czy głównie trzymacie się głównie komputera?

Betar otrzymał odpowiedź od głównego projektanta Valorant – Trevora Romleskiego:

Obecnie skupiamy się na PC-tach. Jesteśmy otwarci na odkrywanie nowych możliwości na innych platformach, ale na chwilę obecną zamierzamy skupiać się na wersji komputerowej.

Szanse są, choć na pewno nie w najbliższej przyszłości. Warto wspomnieć jednak, że developerzy myślą o kontrolerach. W plikach znalazły się odwołania między innymi do Playstation 4.

Trzeba jednak pamiętać, że Valorant jest tworzony za pomocą Unreal Engine 4. Linijki pod Xboxa, czy PS4 są już na stałe wgrane w silnik i prawdopodobnie to, co widzimy, jest częścią kodu UE4, niekoniecznie związanego z samym Valorant.

Przyszła generacja konsol może być bardzo ciekawym celem dla Riotu i jak pokazał Overwatch, przeniesienie tego rodzaju gry jak najbardziej jest możliwe. Pytanie, na ile wygodne będzie celowanie bez żadnych wspomagaczy w momencie, gdy Valorant bazuje na czystym skillu.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant