w

Czy w Valorant będą loot boxy? Jaki model biznesowy przyjmie FPS od Riotu?

Razem z nowymi filmami z gry pojawiły się też dodatkowe odpowiedzi na pytania, które ciekawiły społeczność.


Już wcześniej wiedzieliśmy, że Valorant będzie zupełnie darmowy, a w grze nie występują żadne elementy w stylu „Pay2win”. Kupić można jedynie przedmioty kosmetyczne.

Teraz developerzy odpowiedzieli na kilka pytań, które najbardziej interesowały graczy.

Czy w Valorant będą skrzynki?

Podczas rozmowy Riotu z Eurogamerem padło pytanie odnośnie skrzynek.

Czy w grze są lootboxy?

Nie teraz!

Riot wyjaśnia, że zdaje sobie sprawę ze szkodliwości skrzynek i według twórców League of Legends, nie wprowadzą systemu lootboxów, jeżeli nie będzie on zrobiony zgodnie z ich filozofią. Na ten moment studio eksperymentowało z wieloma możliwościami i odmianami typowych skrzynek, niektóre z kierunków były naprawdę ciekawe.

Poświęcamy dużo czasu na zastanowienie się, jaka może być nasza wersja. A jeśli nie uda nam się takiej, która jest dobra, nie wprowadzimy tego.

W tym momencie wygląda to tak, jakby nie było skrzynek w grze, a Riot dopiero kombinuje z systemami, które w pewien sposób mogłyby je imitować, ale w stylu, który odpowiada twórcom i nie jest „drapieżny”.

SKRZYNKI W OVERWATCH WPROWADZONE SĄ W ZUPEŁNIE NIEINWAZYJNY SPOSÓB

Skrzynki w świecie gier nie są zbyt dobrze postrzegane. Ich dodawanie do swoich gier jest naprawdę problematyczne, szczególnie przy głosach różnych rządów odnośnie tego, że jest to promowanie hazardu. Klasyczne lootboxy wydają się średnią opcją w jakiejkolwiek produkcji. Riot jeżeli będzie wprowadzał element losowości, to prawdopodobnie będzie to w stylu mechanik znanych z League of Legends.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant