w

Dlaczego tak mało osób dostaje dostęp do Valorant? To wiele wyjaśnia

Dzisiaj w nocy ponownie pojawił się komunikat o wyłączeniu dropów. Gracze uważają jednak, że nie chodzi tutaj o dostępność, a nawet liczbę przyznawanych dropów. Gdzie więc leży problem?


Riot Games ponownie skorzystał z dropów na Twitch jako sposobu na przyznawanie dostępów do swojej nowej gry. Po raz pierwszy mieliśmy okazję sprawdzić ten system przy okazji Legends of Runeterra. Teraz jednak skala jest znacznie większa.

Na Twitch w kategorii Valorant nawet teraz, z samego rana przebywa bardzo dużo osób. No właśnie, “osób”.

Dlaczego tak mało jest dropów?

Valorant zaskoczył wszystkich swoimi wynikami, jeżeli chodzi o liczbę widzów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy to prawdziwi ludzie. Już wcześniej przy dropach takie sytuacje miały miejsce, natomiast ze względu na bardzo trudny dostęp do Valorant i duże ceny pustych kont z aktywowanym dostępem, Twitch został zalany multikontami.

Multikonta te nie służą niczemu innemu, jak tylko oglądaniu streamów i wyłapywaniu dropów. Wchodząc na dowolny kanał i wpisując frazę “valorant” naszym oczom ukażą się setki kont w stylu “valorantbeta8772”

Czy użytkownik “Dropiekluczykidovalorant”, który widoczny jest tutaj na liście jest aktywnym widzem Twitch? Można sobie odpowiedzieć na to pytanie samemu.

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i wielokrotnie taka sugestia pojawiała się już czy to na Reddicie, czy na Twitterze. Według graczy, wystarczyłoby wprowadzić ograniczenia dla kont Twitch.

Twitch drops should only go to accounts that have existed for at least 1-3 months. from VALORANT

Przykładowo użytkownik “Based-Hype” sugeruje, by dropy były jedynie dla użytkowników, posiadających konta na Twitch dłużej, niż 1 lub 3 miesiące. Czy to rozwiązałoby wszystkie problemy z dropem? Zdecydowanie nie, choć na pewno ograniczyłoby puste multikonta.

Czy dropy są włączone, czy wyłączone?

Wygląda na to, że Riot będzie zmieniał dostępność dropów i włączał je w momencie, gdy zobaczą, że serwery dają jeszcze radę. Stąd przykładowo od około 4 w nocy dropy są wyłączone.

Ich status możecie natomiast sprawdzać na bieżąco tutaj: Status dropów Valorant

DołączObserwuj
Więcej z Valorant