w

Ogromne zmiany w rangach w Valorancie. Rangi aktu, odznaki, nagrody i więcej

Riot poinformował o ogromnych zmianach, jakie nadchodzą do trybu rankingowego.


Było pewne, że Riot nie zostawi trybu rankingowego na długo bez jakichkolwiek zmian. Z przecieków wiedzieliśmy, że trwają prace nad wieloma usprawnieniami i nowym typem nagród. Dzisiaj to wszystko się potwierdza.

Zbliżamy się do końca I aktu VALORANT, chcemy więc przedstawić wam nasze plany dotyczące trybu rankingowego na koniec tej fazy oraz nowe funkcje, które pojawią się w następnym akcie.

Aktualnie wasza ranga wpływająca na matchmaking w tym trybie jest ściśle powiązana z poziomem umiejętności (MMR) i może ulegać ciągłym zmianom zależnie od waszej aktualnej formy w grze. Zależy nam, aby bieżący poziom umiejętności uczestników meczów był reprezentowany w precyzyjny sposób. Ponadto chcemy też stworzyć system rankingowy, który nagradza rozwój i zaangażowanie, a nie graczy, którzy docierają do najwyższej rangi, a potem zaczynają obawiać się, że ją stracą i ostatecznie przestają grać.

Porozmawiajmy o tym, czym się kolejno zajmiemy!

AKTUALIZACJA TRYBU RANKINGOWEGO I RANG AKTU W AKCIE II

Koncepcja w skrócie: gdy akt dobiegnie końca, wasza ranga aktu będzie zależeć jedynie od 9 najlepszych zwycięstw rankingowych oraz ogólnej liczby wygranych zaliczonych w czasie jego trwania. Jeśli więc osiągnięcie Diament, ale później spadniecie do Złota, ranga aktu będzie uwzględniać jedynie waszą szczytową formę. Spróbujcie jeszcze raz dostać się do Nieśmiertelnego, nie przejmując się grami na niższych rangach!

Przejdźmy do szczegółów:

  • Wasza ranga matchmakingu wciąż będzie ściśle powiązana z aktualną klasyfikacją.
  • Wprowadzamy teraz do gry „rangi aktu”, które uwzględnią: wasz poświadczony poziom umiejętności (nowość!), najwyżej odnotowane zwycięstwo rankingowe, a także liczbę wygranych w trybie rankingowym zaliczonych podczas aktu.
  • Na koniec aktu wasza ranga aktu zostanie zapisana w postaci odznaki na karcie gracza w trybie rankingowym (oraz w historii kariery).
  • „Poświadczony poziom umiejętności” to 9 najlepszych zwycięstw rankingowych odniesionych w czasie trwania aktu, które dowodzą, że jesteście w stanie regularnie wygrywać na określonym poziomie.
  • Określenie „najwyżej odnotowane zwycięstwo rankingowe” mówi samo za siebie: jest to najwyższa osiągnięta wygrana, którą udało wam się zaliczyć podczas danego aktu (widoczna na samym szczycie trójkąta).
  • Ramka rangi aktu to obwódka, która będzie się zmieniać w zależności od liczby zwycięstw w trybie rankingowym w czasie aktu.
  • Ponadto będzie można przejrzeć informacje o poprzednich rangach aktu w zakładce kariery.

RANGA AKTU

W miarę gry wasza ranga aktu będzie się zapełniać małymi trójkątami. Każdy trójkąt oznacza zwycięstwa w trybie rankingowym (w Złocie, Nieśmiertelnym itp.) w czasie aktu, przy czym punktem wyjścia jest ranga, z którą dołączyliście do gry (czyli wasza faktyczna ranga w meczu).

Zobaczycie, jak zwycięstwa w wyższych rangach zastępują wygrane na tych niższych – tak będzie wyglądać podsumowanie waszych najlepszych wyników w trybie rywalizacji. Na przykład kolejne zwycięstwa w Promienistym zastąpią pierwsze wygrane w Brązie (trzeba mierzyć wysoko!).

Ramka również ulegnie zmianie, gdy osiągnięcie następujące pułapy wyrażone w liczbie zwycięstw: 9, 25, 50, 75 i 100.

Po rozpoczęciu aktu II znajomi będą mogli przejrzeć waszą historię gry, w tym zarówno rangę matchmakingu, jak i ogólną historię zmian rangi aktu.

ODZNAKA RANGI AKTU

Na stronie kariery w każdej chwili możecie sprawdzić swoje postępy na drodze do uzyskania odznaki rangi aktu.

Odznaka rangi aktu stanowi dowód waszych umiejętności (w postaci najlepszych zwycięstw rankingowych) na przestrzeni aktu. Odznaka odzwierciedla dziewięć najlepszych zwycięstw rankingowych. Pamiętajcie, że trzeba będzie dowieść swych umiejętności w ramach danej rangi, jeśli chcecie, aby stała się ona waszą rangą aktu.

W przypadku aktu I postanowiliśmy nie przyznawać takich odznak, ponieważ założyliśmy, że gracze zechcą najpierw zapoznać się z tym trybem gry, zanim spróbują powalczyć o odznakę. W akcie II będzie już można zdobyć odznakę rangi aktu, poświadczającą wasze wyniki osiągnięte w czasie jego trwania; pojawi się ona na karcie gracza w trakcie gry w trybie rankingowym w III akcie.

Co prawda każdy będzie mógł przejrzeć swoją historię zmian rangi aktu w zakładce kariery, natomiast odznaka rangi aktu będzie reprezentować aktualną rangę aktu i osiągnięty pułap umiejętności. W ten sposób inni gracze otrzymają jasną informację na temat poziomu, na którym graliście przez ostatnie dwa miesiące.

TRYB RANKINGOWY ORAZ ZAKOŃCZENIE AKTU

Wraz z każdym aktem VALORANT zamierzamy wprowadzać również nową, świeżą zawartość i zmiany w wyważeniu rozgrywki. W miarę rozwoju gry chcemy stworzyć początkującym i powracającym do nas graczom okazję do przekonania się, jaki poziom umiejętności reprezentują w nowym akcie.

Oto sekwencja zdarzeń na koniec aktu w trybie rankingowym:

 • Wasza aktualna ranga aktu zostanie zapisana i zablokowana w zakładce kariery.
  • Dane z trybu rywalizacji w I akcie zostaną zapisane.
 • Będziecie musieli rozegrać skrócone mecze rozstawiające.
  • Wyświetlenie rangi matchmakingu będzie wymagać rozegrania 3 gier, a nie 5 jak na początku.
   • Mecze rozstawiające będą krótsze, ponieważ będziemy w stanie szybciej ustalić wasz poziom umiejętności na podstawie MMR z poprzedniego aktu.
 • Wasza ranga będzie ostrożną oceną waszych możliwości i względną gwarancją, że dacie sobie radę na danym (lub wyższym) poziomie umiejętności.
  • Zazwyczaj gracze trafią do rangi o kilka kręgów niższej niż ta, którą uzyskali pod koniec poprzedniego aktu, ale zamierzamy zwiększać znaczenie wyników pierwszych rozegranych gier. W ten sposób ci, którzy wykażą się dobrą formą, będą mogli szybko awansować i podwyższyć swoją rangę matchmakingu.
 • Mecze rozstawiające nie zostaną uwzględnione przy ustalaniu rangi aktu.

 

CO CZEKA NAS W PRZYSZŁOŚCI

Bardzo chętnie poznamy wasze uwagi i sugestie dotyczące trybu rankingowego i rang aktu.

Nieco bliżej zakończenia II aktu podzielimy się informacjami na temat naszych kolejnych działań mających wpływ na kształt rozgrywki rankingowej. Aktualnie do naszych priorytetów należy zwiększenie jakości i przejrzystości zmian rang matchmakingu oraz rozwiązanie problemów, na które narzekają nasi najlepsi gracze rankingowi. Ponadto jak zawsze zachęcamy: informujcie nas o nowych funkcjach i ulepszeniach, które chcielibyście zobaczyć w grze.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant