w

Riot odpowiada narzekającym graczom Valoranta, którzy wyliczyli, ile godzin potrzeba od odblokowania karnetu

Społeczność Valoranta ma ogromne obawy w kwestii karnetu bojowego. Riot postanowił odpowiedzieć zmartwionym graczom.


Wiele osób w kilkunastu ostatnich godzinach wspominało, że karnet bojowy Valoranta nie spełnia ich oczekiwań. Głównie przez to, że trzeba poświęcić wiele czasu na jego odblokowanie.

Gracze przedstawiali różne wyliczenia, z których wynikało, że trzeba grać przynajmniej kilka godzin dziennie, by udało się odblokować całość.

Zbyt długo odblokowuje się karnet?

Użytkownik Reddita o nicku “Jibbly_Ahlers” przeliczył, że odblokowanie karnetu bojowego, zwanego też przepustką, zajmie około 100 godzin. Riot nie dał jeszcze konkretnej daty zakończenia się Battle Passa, natomiast ze wszystkich komunikatów wynikało, że będzie on obowiązywał przez miesiąc, dwa.

Czyli w sumie trzeba grać sporo, a według graczy nawet za dużo. Od graczy wymaga to mniej więcej 17 godzin tygodniowo. Ten konkretny temat sprawił, że wypowiedziało się samo Riot Games wyjaśniając swoją filozofię.

Riot odpowiada na pytania

Z tego, co pisze jeden z pracowników Riotu, obecny sezon jest mocno testowy. Oznacza to tyle, że niewykluczone są zmiany w następnych tygodniach. Wszystko zależne jest od kilku różnych aspektów, takich jak:

  • Czy gracze kupują płatne karnety bojowe
  • Jak dużo osób odblokowuje pełny karnet bojowy
  • Co gracze uważają o karnecie bojowym

Ewentualne zmiany zostaną wprowadzone dopiero po zorientowaniu się w sytuacji. Niedługo Riot stworzy ankietę, w której zapyta graczy, co sądzą globalnie o karnecie.

Riot jest jednym z tych deweloperów, którzy doskonalą swoje wydarzenia praktycznie cały czas. Każdy event w League of Legends lekko różni się od poprzedniego. Podobnie będzie z karnetem w Valorancie, kolejny sezon prawdopodobnie będzie lepszy od tego obecnego.