w

Riot reaguje na zarzuty graczy dot. systemu rankingowego. „Nie jesteśmy tutaj, aby zapewnić Wam darmowe rangi”

Deweloperzy Valoranta wypowiedzieli się w kwestii systemu rankingowego.


Społeczność Valoranta domaga się od deweloperów szybkich i skutecznych ulepszeń trybu rankingowego, który w ostatnim czasie jest pod ostrzałem negatywnej krytyki ze strony graczy.

Gracze postawili mnóstwo zarzytów dot. matchmakingów, na które w długim poście odpowiedział starszy projektant ds. konkurencji, Jon „EvrMoar” Walker.

Jakie jest stanowisko Riot w sprawie zarzutów?

Głównymi zarzutami graczy są problemy z matchmakingiem, brak różnych funkcji, które wydają się bardzo potrzebne czy też system rankingowy. Deweloper w jednym ze swoich wpisów na Reddicie poświęcił trochę czasu, aby móc omówić kilka kwestii, które martwią społeczność graczy.

Nie ma czegoś takiego jak kolejka zwycięzców/przegranych na dzisiejszy dzień w Valorancie. [Gracze] nadal są przekonani, że rankingi są zepsute z powodu czegoś, co nie było prawdą. To błędne koło w każdej grze z systemem rankingowym. [Valorant] nie jest taki zły, jak sądzą ludzie. 

Sprawdzamy dane, czytamy opinie graczy w mediach społecznościowych, badamy graczy bezpośrednio i stale monitorujemy stan kolejki rankingowej. (…) Ranking zawsze będzie wymagał aktualizacji w naszych oczach.

Jak widać, deweloperzy zdają sobie sprawę, że system rankingowy i matchmaking powinien być ciągle ulepszany, jednak w jego opinii część zarzutów graczy jest zwyczajnie nietrafna. Pozostaje tylko obserwować dalsze decyzje Riotu, gdyż pewne jest, że mecze zaczną ulegać zmianie.

DołączObserwuj
Więcej z Valorant