Valorant będzie dostępny na konsolach PlayStation i Xbox? Riot szuka pracowników

Valorant

Reklama

Riot Games szuka pracowników do stworzenia wersji Valorant na konsole.

Reklama


Valorant jest obecnie jedną z najpopularniejszych strzelanek na świecie. Trudno jest więc się dziwić, że deweloperzy chcą zawładnąć jeszcze rynkiem konsol. Teraz pojawiło się ogłoszenie potwierdzające działania twórców w tym kierunku.

Valorant na konsole

Riot Games obecnie nie ma żadnej gry przeznaczonej na konsole. Chociaż kandydatów jest naprawdę sporo. Łapie się do tego tylko Legends of Runeterra, Teamfight Tactics lub Wild Rift. Jeżeli chodzi o League of Legends, to raczej będzie to awykonalne ze względu na ogromną ilość kombinacji, którą ciężko będzie odegrać na padzie.

Sprawdzi się tutaj natomiast dobrze Valorant i warto zwrócić uwagę, że nie będzie to pierwszy FPS dostępny na konsolach. Takie gry, jak CS:GO lub Rainbow: Six Siege dostępne są na PS i Xbox.

Reklama

Jakiś czas temu Riot Games sugerowało rozszerzenie swojego tytułu FPS do innych bibliotek, ale teraz społeczność otrzymała oficjalne potwierdzenie. Jest nim ogłoszenie dodane w serwisie hitmarker.net, gdzie bardzo często deweloperzy gier szukają pracowników.

Szukają oni głównie osób do zaprojektowania walki Valorant właśnie na konsolach. Wymagania są spore jak 5 lat w projektowaniu gier i przynajmniej rok w zarządzaniu ludźmi. Być może już niedługo gracze doczekają się pierwszej odsłony i będą mogli w domowym zaciszu zrelaksować się przy swojej ulubionej produkcji, ale tym razem na „dużym ekranie”.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej