w

Valorant będzie też na telefony? Tak wygląda interfejs stworzony przez Riot dla urządzeń mobilnych

Reklama

Wygląda na to, że PC nie będzie jedyną platformą, na jakiej pojawi się Valorant.

Reklama

Twórcy Valoranta podkreślają, że PC jest póki co jedyną platformą, na jakiej pojawi się nowy FPS. W wywiadach nie wykluczano jednak, że w przyszłości może wyjść wersja na konsole.

Nikt raczej nie dopytywał o urządzenia mobilne, bo wydawało się, że ten wariant przy grze tego typu po prostu nie przejdzie. Czy słusznie? Leakerzy, czyli osoby odpowiedzialne za przeszukiwanie plików ujawniają prace nad wersją interfejsu, dostosowaną do tabletów.

Valorant na urządzeniach mobilnych?

Jedna z osób zajmujących się przeszukiwaniem plików pokazuje, jak wygląda interfejs gry przygotowany specjalnie dla tabletów.

Wszystko to wygląda na zaawansowany etap prac. Przypomnijmy, że Riot właśnie w tym momencie tworzy Wild Rift, czyli przeniesienie League of Legends na wszelkie urządzenia mobilne i konsole. Skoro tam się udało, to być może Valorant był tworzony w takiej koncepcji, by i tutaj dało się go w miarę łatwo zaadoptować do tabletów, czy telefonów.

Interfejs jest dość skomplikowany, choć raczej można się zorientować, o co dokładnie chodzi. Mamy główne umiejętności i możliwość ich wyboru, różne tryby poruszania się i podpowiedzi do trybu developerskiego.

Pytanie, czy Valorant poradziłby sobie na telefonach. W końcu to FPS z dodatkowymi umiejętnościami. Trudno sobie wyobrazić sprawne używanie wszystkiego na małych ekranach. Z drugiej strony mobilne Call of Duty okazało się wielkim hitem.

Leakerzy zgodnie mówią, że to WIP (Work in progress) i nie można w tym momencie powiedzieć, czy jest to kierunek, który doczeka się jakiegoś rozwoju. Na pewno jednak bliżej Valorant do grania mobilnego, niż do konsol.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Valorant