w

W Valorancie znajdą się boty. Pierwszy gameplay pokazuje, czego się po nich spodziewać

Riot Games tworzyło już całkiem dobrze radzącą sobie sztuczną inteligencję w ramach League of Legends. Teraz pora również na Valoranta.


Riot jeszcze nieoficjalnie, ale pracuje nad botami, które mają się pojawiać w grze. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy będą one zastępowały graczy AFK, czy zostały stworzone do jakiegoś specjalnego trybu, natomiast gracze dotarli już do całych materiałów z prezentacją rozgrywki botów.

Boty nie są jakimś szczególnym zaskoczeniem, gdyż przewijały się w przeciekach już od dłuższego czasu. Riot “wspominał” o nich nawet w zagranicznych materiałach poprzez umieszczanie “przypadkowo” nazw zakładek z botami.

Jak to wygląda w grze?

Póki co jest jeden, krótki materiał pokazujący to, czego można się spodziewać po botach .W następnych godzinach, albo dniach zapewne pojawi się ich więcej.

Boty nie są zbyt sprytne, przynajmniej w tym momencie. Mogą być jednak całkiem dobrym zamiennikiem dla kogoś, kto poszedł AFK. Zawsze to jakaś dodatkowa pomoc.

Gracze wspominają, że dobrym pomysłem byłaby możliwość komunikacji z botami poprzez wydawanie im konkretnych komend. Na coś takiego jest jednak chyba nieco za wcześnie.

Kiedy boty zostaną wprowadzone do gry? Tego zupełnie nie wiadomo, natomiast można się spodziewać, że nie będzie trzeba na nie zbyt długo czekać. Widać, że gdy coś zostanie zakwalifikowane do stworzenia, to prace nad tą jedną rzeczą posuwają się wręcz w zawrotnym tempie.

Warto też pamiętać, że cały Riot ma teraz tydzień wolnego. Bardzo możliwe więc, że w następnym tygodniu nie będzie patcha, albo pojawi się w swojej okrojonej wersji.