w

Supercell zaostrza bany w Brawl Stars i zmienia dobieranie graczy. Co zmieniła nowa aktualizacja?

Nowa aktualizacja w Brawl Stars została skierowana głównie do Power League.


24 marca dodano do Brawl Stars aktualizację skupiającą się przede wszystkim na zaostrzeniu kar wobec osób, które z jakiegoś powodu postanawiają wyjść z gry przed czasem.

Supercell ma ewidentnie dość tego typu graczy, efektem czego są bany nie tylko na Power League, ale także na całe Brawl Stars.

Co się zmieniło?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

“Będziemy monitorować graczy, którzy nadużywają systemu dobierania graczy w Power League, wychodząc przed meczem. W zależności od tego, jak poważna jest sprawa, twoje konto może zostać zbanowane (nie tylko z Power League, ale z samej gry).”

Czyli po ludzku, jeżeli ktoś będzie nagminnie wychodził z meczów, to musi się liczyć z banem na całą grę. Oczywiście można się domyślić, że najpierw pojawią mu się ostrzeżenia.

  • Dodano automatyczny system kar do Power League. Opuszczenie meczu może teraz skutkować utratą postępów i zablokowaniem trybu gry.

Opis aktualizacji zwraca uwagę również na zmiany w dobieraniu graczy.

  • Matchmaking w trybie solo jest teraz bardziej rygorystyczny i stara się dopasować graczy bliżej ich własnej rangi.

Pozostałe nowości dotyczą stricte naprawy błędów, szczególnie z Mortisem. Efekty zmian będzie widać zapewne dopiero za kilka dni. Jeżeli jednak Supercell zaostrza kary, to można się domyślić, że bardzo dużo osób po prostu sobie wychodziło z gier przed ich rozpoczęciem, ewentualnie w trakcie rozgrywki.