w

10 najlepszych komend do CSGO, które pomagają uzyskać przewagę nad przeciwnikiem

10 komend do CSGO, które mogą dać przewagę podczas rozgrywki.


Jeden z YouTuberów zajmujących się tematyką Counter-Strike’a: Global Offensicve – HS Top – stworzył listę 10 użytecznych komend, które mogą ułatwić naszą rozgrywkę. Są one bardzo proste do wpisania i ich zaaplikowanie w grze nie wymaga zbyt wiele czasu, a mimo to mogą dać nam znaczącą uwagę nad przeciwnikami.

Oto lista 10 komend o Counter-Strike’a

10. Komenda pozwalająca na szybsze rzucanie flashy

Poniższa komenda umożliwi nam nieco szybsze rzucanie flashbangów. Różnica ta może być znacząca przede wszystkim w rozgrywkach na wyższym poziomie, kiedy liczy się dosłownie każda sekunda.

bind MOUSE5 “use weapon_knife; use weapon_flashbang”

9. Komenda niemal natychmiast zmywająca krew ze ścian

Dzięki tej komendzie będziemy mogli niemalże natychmiast zmywać krew ze ścian, a tym samym zwiększyć liczbę klatek na sekundę (FPS). Komenda ta z pewnością przyda się przede wszystkim graczom ze słabszymi urządzeniami. Mimo to, używać ją mogą wszyscy, ponieważ czasami krew na ścianach może minimalizować widoczność naszych przeciwników.

bind “w” “+forward; r_cleardecals”

8. Jumpthrow

Bind na jumpthrowa jest bardzo prosty, a w znaczący sposób może on zwiększyć skuteczność naszych granatów. Po wpisaniu binda nasza granaty będą rzucane o wiele wyżej, co sprawdzi się gdy rzucamy granat w rozbiegu przez wysoki mur.

alias +jumpthrow “+jump; -attack” alias +jumpthrow “-jump”

bind Z “+jumpthrow”

7. Bind na wyciszanie naszych teammate’ów

Bardzo często podczas matchmakingów zdarza się, że w trudnej sytuacji nasi koledzy z drużyny stają się “podpowiadaczami” lub zwyczajnie tworzą hałas. W czasie clutcha zwykle nie jest to zbyt pomocne, dlatego warto móc wyciszać teammate’ów za pomocą jednego przycisku. Umożliwi to ten bind:

bind X “toggle voice_scale 1 0.1”

6. Bind wyświetlający nam informację o obrażeniach, jakie zadaliśmy przeciwnikom

Wiele razy szukamy w konsoli liczbę punktów życia, jakie zabraliśmy naszym przeciwnikom. Poniższy bind po prostu wyświetli informację na ten temat w dyskretnym miejscu na naszym ekranie.

con_filter_text damage

con_filter_text_out Player:

con_filter_enable 2

developer 1

5. Bind na wyciszanie komunikatów radiowych

Za pośrednictwem poniższej komendy używając klawisz “N” możemy wyciszyć radio. Podobnie jak w przypadku czatu głosowego zdarza się, że nasi koledzy z drużyny spamują komunikatami radiowymi, jednocześnie utrudniając nam rozgrywkę.

bind N “ignorerad”

4. Specjalny celownik do granatów

Poniższa komenda umożliwia nam włączanie specjalnego celownika do granatów za pomocą przycisku F5. Jest to naprawdę świetny sposób na precyzyjnie rzucanie grantów, gdyż celownik na moment rozszerza się na cały ekran, a po środku powstaje niewielki pusty punkt umożliwiający nam wycelowanie w odpowiedni piksel.

bind F5 “toggle cl_crosshairsize 3 5000; toggle cl_crosshairthickness 1 0.5”

3. Szybkie dropienie broni za pośrednictwem jednego przycisku

Ten bind pozwala bardzo szybko dropnąć broń naszemu koledze z drużyny.

bind MOUSE4 “buy ak47; buy m4a1; drop”

2. Wyższy skok z przykucem

Poniższy bind pozwoli nam na wykonaywanie wyższych skoków z przykucem w powietrzu. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej i znacznie szybciej pokonywać wyższe przeszkody.

alias +jumpduck “+duck; +jump”

alias -jumpduck “-duck; -jump”

bind ALT “+jumpduck”

1. Strzał i przykuc

Dzięki tej komendzie postać będziemy automatycznie kucać przy oddaniu strzału.

alias +shootduck “+duck; +attack”

alias -shootduck “-duck; -attack”

bind MOUSE3 “+shootduck”

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike