w

18-letni progracz CSGO w 7 miesięcy zarobił więcej, niż Snax czy kennyS w całej karierze

Młody zawodnik Natus Vincere może być z siebie naprawdę dumny. Przez 7 miesięcy zarobił więcej, niż niektóre legendy w całej swojej historii.


Przez lata sporty elektroniczne rosną w siłę i najlepsi zawodnicy na świecie mają okazję zarabiać coraz lepsze pieniądze. Powodem tego jest fakt, że na ten rynek wchodzi coraz więcej sponsorów, którzy pozwalają na zwiększanie zarobków graczy.

W związku z tym doszło do sytuacji, gdy 18-letni progracz Natus Vincere w 7 miesięcy zarobił więcej, niż jego zdecydowanie starsi koledzy przez 17 lat.

Wystarczy rzucić okiem na statystyki

Na poniższych statystykach można zobaczyć, że zawodnik zarobił blisko 749 tysięcy dolarów. Oznacza to, że przegonił w tych statystykach takie legendy Counter-Strike’a, jak chociażby KennySa czy Zeusa. Na liście niżej znalazł się również Snax, Kjaerbye, Edward oraz zdecydowanie więcej znanych prograczy.

Stanowcza większość zarobków B1ta pochodzi z ostatnich 7 miesięcy, lecz to z wyłączeniem zwycięstwa w ramach turnieju BLAST Premier: Global Final 2020.

Ukraiński zawodnik może być naprawdę zachwycony ze swojego osiągnięcia i być przykładem dla innych, młodych graczy, którzy marzą o karierze na profesjonalnej scenie.