w

Abstrakcyjne plotki o CSGO są coraz popularniejsze. Valve pracuje nad nową częścią Counter Strike’a?

Valve zmieniło regulamin Majorów, pojawił się tam jeden zapis, który od razu wywołał masę różnego rodzaju plotek.


Nikomu nie trzeba raczej mówić o tym, jakie tempo wydawania nowości ma Valve. CS:GO w pewnym momencie praktycznie zamarło na kilka miesięcy i do tej pory nie wiadomo dlaczego. W teorii deweloperzy cały czas coś robią, usprawniają, ale aktualizacje nijak mają się do innych sieciowych produkcji.

Valve oficjalnie tłumaczyło to pandemią i ogólną sytuacją na świecie, ale dzisiaj trudno na tym bazować. O nowościach w CS”ie praktycznie się nie mówi, bo trochę nie ma o czym. Cały czas gdzieś tam krążą plotki o Source 2, ale ile można słuchać tego samego.

Nowy Counter Strike na horyzoncie?

Ostatnio w sieci zrobiło się nieco goręcej przez plotki, jakie pojawiły się po aktualizacji regulaminu Majora. Szczególnie interesujący jest punkt 1.1 (a). Na początku jest bowiem mowa o tym, że regulamin obejmuje CS:GO i “przyszłe wersje”.

Tyle wystarczyło, by pojawiły się teorie o tym, że Valve zachowuje się tak cicho, bo pracuje nad odświeżeniem Global Offensive, albo nad zupełnie nową wersją CS’a. Ale to nadal tylko domysły i teorie.

Trudno w to uwierzyć w momencie, gdy Valve dało się wszystkim poznać jako raczej leniwe studio czerpiące z tego, co już stworzyło. Nie ma też żadnych innych większych, ani nawet mniejszych sygnałów o tym, że powstaje nowy CS.