Aktualizacja rankingu HLTV – Astralis wypada z TOP 5 drużyn CSGO, natomiast jej miejsce zajmuje… FURIA

Counter Strike

Reklama

Kolejna aktualizacja rankingu HLTV. Nadeszły zmiany, których prawdopodobnie nikt się wcześniej nie spodziewał.

Reklama


Aktualizacja rankingu HLTV z 22 marca jest zdecydowanie jedną z najciekawszych w tym roku. Do światowej piątki wbiła się drużyna, której jeszcze na końcu ubiegłego roku nie spodziewałby się kompletnie nikt. Co ciekawe, z klasyfikacji TOP 5 wypadła drużyna, którą w 2019 roku notowano na czele rankingu przez większą część roku.

FURIA zajęła miejsce Astralis – tego nie spodziewał się nikt

Tego, że FURIA zajmie miejsce Astralis prawdopodobnie nie spodziewał się nikt. Duńczycy obecnie znajdują się na 7. pozycji. Ostatni raz gorzej było tylko w marcu 2018 roku, kiedy drużyna plasowała się na 8. miejscu.

Jeśli natomiast chodzi o Brazylijczyków, to ich wzrost można było zaobserwować już przez kilka dobrych miesięcy. FURIA efektywnie pracowała nad swoimi wynikami i obecnie jest piątą siłą świata.

Reklama

Sporym awansem mogą cieszyć się również zawodnicy Vitality, którzy przeskoczyli aż o 8 szczebli i można ich teraz znaleźć na 2. pozycji. Podobny progres zaliczyli także gracze compLexity, którzy jeszcze przy ostatniej aktualizacji plasowali się na 20. pozycji – dziś znajdują się na 10.

Poniżej można zobaczyć klasyfikację TOP 20 drużyn według HLTV:

Jeśli chodzi natomiast o klasyfikację na polskim podwórku – tutaj bez większych rewelacji. Cały czas na czele znajdują się zawodnicy PACT.

Takich zmian w globalnym rankingu HLTV prawdopodobnie nie spodziewał się nikt. Aktualizacja ta była naprawdę znacząca i aż „strach” wiedzieć, co zobaczymy w ramach kolejnej.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej