w

Brazylijski streamer CSGO Gaules “przeprasza” za aferę związaną z cheatoawaniem na pro scenie

Gaules wywował ogromne kontrowersje na scenie CSGO. Wszystkie oskarżenia rzucił po obejrzeniu dosłownie paru klipów.


Po całym incydencie, w którym Gaules na podstawie paru klipów rzucał oskarżeniami w kierunku zawodników Chaos, Richard Lewis zakwestionował jego przydatność jako nadawcy partnerskiego dla oficjalnych zawodów w języku portugalskim. Jak zauważył Lewis – Gaules spędził sporą część transmisji na oglądaniu klipów i powtarzaniu, że Nathan “leaf” Orf oszukiwał.

Gaules postanowił “przeprosić” za swoje zachowanie

Doszło do tego, że brazylijska społeczność, która uwierzyła w zarzuty Gaulesa, zaczęła zgłaszać konto Leafa na Twitterze, w wyniku czego te zostało zablokowane.

W przeprosinach Gaulesa możemy przeczytać:

15 dni temu analizowałem niektóre gry z cs_summit z wpływowymi ludźmi ze świata Counter-Strike’a. Celem było dokonanie analizy meczu, a nawet kilkukrotne wzmocnienie tego, że ani organizacja, ani gracz nie powinni być naciskani, niektórzy ludzie odwiedzili profile mediów społecznościowych graczy i powiedzieli rzeczy, których nigdy nie powinni powiedzieć.

Moment, w którym fizyczne zagrożenie i przemoc stają się częścią problemu, oznacza, że musimy zająć stanowisko w tej sprawie i pokazać, że nasza społeczność nie może dłużej tolerować tego rodzaju postawy, abyśmy mogli pozytywnie zająć miejsce w społeczności międzynarodowej.

Mimo to, sam Lewis zauważył, że te “przeprosiny” mają niewiele wspólnego z prawdziwymi przeprosinami za zły czyn.

Cała sytuacja z pewnością była nieprzyjemna dla zawodników Chaos, a już na pewno dla samego Leafa, którego spotkało najwięcej nieprzyjemności. Dodatkowo Gaules ani razu nie przeprosił za fałszywe oskarżenia w stosunku do gracza i jego drużyny.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z Counter Strike