w ,

CSGO obecnie streamuje dwóch s1mple, jeden z twarzą Shrouda. Twitch ponownie ma problem

Twitch wielokrotnie zapewniał, że jest w stanie bardzo szybko wyłapywać viewboty, tymczasem od kilku dni streamują dwie osoby o nicku s1mple. 


Obecnie na Twitchu możecie sobie wybrać, którego s1mple chcecie oglądać. Albo tego prawdziwego, albo tego z twarzą Shrouda. Teoretycznie viewboty zostały wyeliminowane, natomiast w praktyce nadal działają.

Transmisje tego typu są niesamowicie szkodliwe. Na czacie co kilkanaście sekund wysyłany jest link do podstawionej strony, a po aktywności widać, że rzeczywiście ludzie są ciekawi, o co tutaj chodzi.

Shroud, s1mple, co za różnica

W tym momencie najpopularniejszym streamem w kategorii CS:GO jest transmisja s1mple, problem w tym, że streamuje dwóch s1mple. Jeden prawdziwy, drugi z nickiem “s1mple1021”. Żeby było zabawniej, po wejściu na kanał “s1mple1021” nie pojawia się prawdziwy s1mple, a shroud. Dlaczego tak? Dobre pytanie.

Kanał powinien być zbanowany, natomiast z jakiegoś powodu moderacja jeszcze go nie wyłapała, choć siedzi na nim ponad 20 tysięcy osób. Jakim cudem? To już któryś kanał, który dzisiaj w ten sposób oszukuje. Poprzednie zostały usunięte, ale kilka sekund po ich zbanowaniu powstały kolejne.

Teraz pytanie, na ile zapewnienia Twitcha o pozbyciu się viewbotów są wiarygodne, skoro coś takiego się dzieje i to przez cały dzień.