w ,

CSGO odnotował nagły spadek liczby graczy w związku z uruchomieniem bety Valoranta

CSGO odnotowuje nagły spadek liczby graczy. Wszystko spowodowane włączeniem bety Valoranta.


Społeczność graczy podejrzawała, że wraz z włączeniem bety Valoranta, Counter-Strike: Global Offensive może zanotować spadek liczby użytkowników. I tak się właśnie stało – według serwisu śledzącego statystyki na Steam – CSGO w ostatnim miesiącu stracił ponad 70 tysięcy graczy. Oczywiście to nie oznacza, iż produkcja Valve “umiera”.

Rzeczywiście jednak, jest to pierwszy spadek od października 2019 roku. Od tamtej pory statystyki CS:GO tylko rosły, podobnie, jak liczba aktywnych graczy. W tym miesiącu po raz pierwszy zanotowano ujemny wynik.

Czy fani Counter-Strike’a mają się czego obawiać?

Prawdopodobnie część graczy, która odeszła od CS-a wcześniej czy później do niego wróci. Valorant nieco różni się od FPS-a Valve i ma inny klimat, co po pewnym czasie może zachęcić graczy do powrotu.

Warto również zauważyć, że CSGO ma obecnie ponad milion graczy dziennie. Dodatkowo w ostatnich miesiącach bił spore rekordy popularności. Tak czy inaczej należy przyznać, że nowa produkcja Riotu ma pewien wpływ na CS-a.

Prawdopodobnie jeszcze przez następne dwa miesiące Counter-Strike’a będzie zaliczał pewne spadki liczby graczy. Valorant cały czas rośnie w siłę od momentu, gdy deweloperzy Riot Games zapowiedzieli oficjalną premierę na 2 czerwca.