w

CSGO wraca do żywych na Twitchu. Gra notuje duże wzrosty w ostatnich 30 dniach

Turnieje bardzo mocno przełożyły się na oglądalność CS:GO.


Ostatni miesiąc idealnie pokazał, jak ważne dla społeczności CS:GO są te najważniejsze turnieje. Wcześniej było naprawdę słabo, CS:GO w pewnym momencie nawet wypadł z TOP 10, jeżeli chodzi o oglądalność na Twitchu.

Było to szczególnie bolesne dla społeczności, która patrzyła na Valoranta i zastanawiała się, jakim cudem produkcja Riotu jest wyżej nawet nie od CS:GO, ale od chociażby Fortnite.

CS:GO powoli, ale odzyskuje pozycje

Ile zyskało CS:GO? Bardzo dużo, takie skoki są od razu widoczne na wszystkich wykresach. W ciągu ostatnich 30 dni, produkcja Valve zyskała w sumie ponad 34% oglądalności, co przekłada się na 9 pozycję.

Trudno tu mówić jeszcze o jakimś niesamowitym sukcesie, bo ewidentnie widać, że chodzi tutaj o turnieje. Ilość transmitowanych godzin, ilość kanałów, czy maksymalna widownia spadają. Wzrastają wszystkie statystyki, które łatwo można połączyć z wydarzeniami esportowymi.

TOP 10 to nadal pewna przewaga “Rozmów”, dalej jest oczywiście popularne w ostatnich miesiącach GTA (ze względu na RP), standardowo LoL, Minecraft i tutaj trochę zaskoczeń w postaci Apex Legends i wspominanego Valoranta. Fortnite na 7 pozycji nie dziwi, bo niedługo nowy sezon, COD Warzone i dopiero CS:GO przed Dotą.