w

CSGO zdeklasowało Valoranta oglądalnością. FPS popularniejszy w Polsce od Fortnite, czy Minecrafta

CS:GO w Polsce jest naprawdę popularne. Widać to po wynikach, jakie osiąga produkcja Valve na Twitchu.


Wiele osób uważa, że CS:GO zatrzymało się kilka lat temu i nie zdobywa już popularności. Co jednak ciekawe, w Polsce dalej ten tytuł jest niesamowicie mocny. To pokazują statystyki nie tylko na Steamie, ale również na Twitchu.

Wiadomo, że Twitch nie może być jedynym faktorem, jaki decyduje o popularności danej gry, ale daje to dobry pogląd na to, w jakim stanie jest społeczność.

CS:GO tylko za Among Us i League of Legends

CS:GO na świecie nie jest tak popularne, jak w Polsce. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie języki, w jakich transmitowana jest produkcja Valve w ostatnich 30 dniach, to gra znajduje się na 8 pozycji. Wszystko zmienia się w momencie przełączenia na język polski.

Wtedy szybko okazuje się, że CS:GO jest na 4 pozycji, a przez długie miesiące zajmował 3 lokatę. Among Us zaskoczyło wszystkich podobnie, jak Fall Guys. Fortnite został daleko w tyle razem z Minecraftem, a żeby dojrzeć Valoranta, to trzeba dojść aż do 11 miejsca.

Największy konkurent ma niemałe problemy z utrzymaniem swojej popularności. W Polsce mało kto streamuje tę produkcję, brakuje też polskich transmisji z turniejów. Te dopiero zaczynają się pojawiać. Pytanie tylko, czy nie za późno.