w

Czy poszerzenie puli map CSGO w trybie scrimmage o mapy z matchmakingów to dobry pomysł?

Gracz Counter-Strike’a zaproponował, aby do trybu scrimmage dodano mapy z matchmakingów.


Jeden z użytkowników Reddita, Poersseli, rozpoczął interesującą dyskusję dotyczącą puli map trybu scrimmage. Zaproponował, aby deweloperzy Valve dodali pola walki, które znamy z matchmakingów. Post zyskał mnóstwo pozytywnych ocen i przede wszystkim odpowiedzi. Co o tym sądzi społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive?

Jest mnóstwo za i przeciw…

Przede wszystkim dodanie do scrimmage map rozgrywanych na matchmakingach mogłoby zmniejszyć liczbę smurfów. Wielu graczy o wysokich rangach, nierzadko w formie rozgrzewki przed meczem na swoim poziomie, woli stoczyć jedno spotkanie ze słabszymi zawodnikami. W swojej wypowiedzi wspomniał o tym bbybbybby_:

To ma naprawdę sens. Wiele osób wierzy w ELO-hell, więc prawdopodobnie polubiliby rozgrywki w trybie, w którym nie muszą stawiać czoła silnym graczom, tylko losowym użytkownikom. Poza tym uważam, że dodanie wszystkich map do Scrimmage zmniejszyłoby liczbę smerfów w MM.

Jak zwykle bywa w tego typu kwestiach spornych – istnieje też druga strona medalu. Na początek warto przemyśleć – po co deweloperzy dodali tego typu tryb. Zapewne jest to chęć umożliwienia graczom rozgrzewki, ale również przetestowania niektórych map, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

LTJ81 napisał:

Mnóstwo trafnych opinii, ale moim zdaniem fakt, iż zmieniają mapy i utrzymują ich liczbę tylko na 3 spowodowany jest tym, aby mieć pewność, że ludzie nadal będą grać w trybie matchmakingów, ponieważ jest to główny tryb CS:GO. Jeśli sprawisz aby wszystkie mapy były dostępne w Scrimmage, spowodowałoby to duży czas oczekiwania w kolejkach na mecz.

CS:GO is doing more than fine at the moment. Could we get more official scrimmage maps? from GlobalOffensive

Nie można zaprzeczyć, że zarówno jeden, jak i drugi przedstawiony powyżej punkt widzenia jest trafny. Mimo to, scenariusz długiego oczekiwania w kolejkach jest niezwykle prawdopodobny i być może lepiej nie poszerzać puli map scrimmage o mapy z MM-ów?