w ,

Dlaczego jednak warto używać akceleracji myszy w CSGO i Valorancie? Co to daje?

Wszyscy mówią o wyłączaniu akceleracji myszy w CS:GO, jednak może nie jest to najlepszy pomysł?


Społeczność Valoranta i Counter-Strike’a: Global Offensive nierzadko przekazuje graczom wiedzę na temat produkcji. Zwykle poruszany jest temat ustawień, a w tym między innymi myszki – konkretnie akceleracji.

Najczęściej poleca się zwyczajnie wyłączenie tej opcji, gdyż może ona w negatywny sposób wpłynąć na pamięć mięśniową. Jednak czy aby na pewno?

Czym właściwie jest akceleracja myszy i w jaki sposób działa?

Akceleracja myszy może być sprytnym narzędziem dla niektórych graczy, którzy dokładnie zaznajomią się z działaniem tej funkcji. Oczywiście opcja ma swoje wady, ale również pewne zalety.

Akceleracja myszy jest standardowym oprogramowaniem na komputerach z systemem Windows i innych. Polega przede wszystkim na wspomaganiu użytkownika w sprawniejszym poruszaniu kursorem. Im szybciej użytkownik porusza myszą, tym bardziej pomaga mu w tym oprogramowanie.

W skrócie gracz posiadający włączoną funkcję akceleracji myszy, poruszający myszą z prędkością (przykładowo) 2 km/h, przesuwałby kursorem z prędkością 4 km/h.

Czy ta funkcja może być przydatna w CS:GO lub Valorancie?

W FPS-ach najistotniejsza jest przede wszystkim konsekwencja działań, czyli gracz musi wiedzieć, na co dany ruch myszką przełoży się w grze. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wiedza, gdzie zatrzyma się kursor przy włączonej akceleracji myszy, może być niemożliwa do nabycia. W rzeczywistości to tylko kolejna, nieco bardziej rozbudowana umiejętność powiązana z pamięcią mięśniową.

Dla nowych graczy ta sztuka może być zdecydowanie zbyt trudna, jednak bardziej doświadczeni użytkownicy mogą poeksperymentować z akceleracją myszy i zwyczajnie spróbować nauczyć się z tą opcją grać.

Funkcja ta jest skuteczna między innymi dla graczy posiadających dość małe biurka, które ograniczają ich ruchy. Ponadto może ona pozwolić na szybszą reakcję i tym samym sprawniejsze wyeliminowanie przeciwnika.

Włączenie akceleracji myszy w CS:GO lub Valorancie nie jest zupełnie nowym pomysłem, który używają wyłącznie nowi gracze. Świetnym przykładem jest tutaj autimatic, czyli były profesjonalny gracz Counter-Strike’a oraz obecny członek społeczności prosceny Valoranta.