w

Dlaczego umieranie w CSGO czasami jest dobrą rzeczą? Warto celowo tracić życie?

Celowa śmierć w CS:GO czasami może być… przydatna. Choć brzmi to naprawdę dziwnie.


Śmierć w Counter-Strike’u: Global Offensive jest czymś niepożądanym, czego gracze próbują za wszelką cenę uniknąć. W rzeczywistości okazuje się, że czasami jest to naprawdę dobra opcja, która pozwoli graczom na przechytrzenie swoich przeciwników. Istnieją sytuacje, gdy celową śmiercią można zmniejszyć przewagę przeciwników nad nami w kolejnych rundach. Na czym to polega?

W jaki sposób celowa śmierć w CS:GO może być opłacalna?

Świetnym przykładem tego typu sytuacji jest zagranie profesjonalnej drużyny GORILLAZ. Zawodnicy nie mieli jakichkolwiek szans na zwyciężenie ze swoim przeciwnikiem, w związku z czym postanowili dać się zlikwidować za pomocą mołotowa, który rzucił ich rywal. Jaki był sens w takim zagraniu?

Chodzi przede wszystkim o to, że likwidujący ich rywal za każdego fraga mołotowem otrzymywał $300. To zdecydowanie mniej, niż dostałby za poskromienie swoich przeciwników PM-em czy nawet karabinem. W ten sposób gracze nie tylko oszczędzili czas, ale również zmniejszyli przewagę ekonomiczną swoich przeciwników.

Sam pomysł bardzo zdziwił społeczność Counter-Strike’a: Global Offensive, lecz spora część oczywiście zrozumiała jego zamysł. Tak czy inaczej zagranie było na tyle oryginalne, że stało się popularne w mediach społecznościowych i na Reddicie.