w

Dlaczego warto rzucać flasha podczas ninja defuse w CSGO? Granat zatrzymał strzał i „wygrał rundę”

Niesamowicie dziwna sytuacja w CS:GO. Rzucony flash zatrzymał strzał, który byłby śmiercionośny.


Być może część graczy nie ma o tym pojęcia, ale wszelkie przedmioty, jakie wyrzuca się z rąk postaci w Counter-Strike’u: Global Offensive, mogą stać się prawdziwą tarczą.

Niezależnie od tego czy mowa o poszczególnym karabinach, bombie czy nawet granatach – wszystkie przy mniejszym lub większym szczęściu mogą uchronić nas przed trafieniem.

Dlaczego warto rzucać flasha podczas ninja defuse?

Ninja defuse jest zawsze bardzo emocjonującym incydentem, zarówno dla zawodnika CT, który już wie, że nie ma szans pokonać na czas wszystkich swoich rywali, jak i terrorystów, którzy muszą jak najszybciej zneutralizować rozbrajającego bombę przeciwnika. Proces ten jest bardzo prosty – antyterrorysta upewnia się, że oponentów nie ma w pobliżu, rzuca smoke’a i zaczyna defusować. W tym momencie powinien również dorzucić granat oślepiający. Dlaczego?

Przede wszystkim flash potrafi wprowadzić jeszcze większy chaos, a ten z kolei dodać CT trochę czasu. Istnieje również szansa, że uda się zupełnie oślepić rywali, którzy nie będą w stanie zobaczyć gracza odbierającego im zwycięstwo. Dodatkowo są szanse, że… granat błyskowy zatrzyma strzał skierowany w naszym kierunku, co idealnie widać na poniższym materiale:

Oczywiście w tej sytuacji na przedstawionym powyżej klipie gracz miał bardzo dużo szczęścia. Mimo tego fakt, że jest spora możliwość na odbicie się strzału od granatu błyskowego, jest kolejnym argumentem na to, że rzucanie flasha podczas ninja defuse jest trafnym pomysłem.

DołączObserwuj
Więcej z Counter Strike