w

G2 przeprasza za wprowadzenie graczy CSGO w błąd, a Valve komentuje całą sprawę

Organizacja G2 Esports wprowadziła graczy CS:GO w błąd. Chodzi o wycofanie kapsuł RMR z gry.


G2 Esports w ostatnim czasie opublikowało na Instagramie historię, z której wynikało, że kapsuły RMR zostaną wycofane z CS:GO. Społeczność zaczęła kupować te przedmioty, gdyż to oznaczałoby znaczący wzrost wartości naklejek, które się w niej znajdują.

Okazuje się, że te słowa były nieprawdą, co potwierdziło samo Valve, które zabrało głos w tej sprawie.

Valve zabrało głos, a G2 wydało oficjalne przeprosiny

Głos w całej sprawie postanowiło zabrać samo Valve, które poinformowało, że drużyny nie zostały poinformowane o wycofaniu naklejek RMR. Co więcej, umożliwiło swojej społeczności zwrot pieniędzy za kapsuły, o który można się ubiegać za pośrednictwem wniosku. Można go znaleźć i wypełnić pod tym linkiem. Wiadomo również, że komunikacja w sprawie wycofania konkretnych naklejek z rynku będzie publiczna.

G2 Esports chwilę po wpisie deweloperów wydało oficjalnie przeprosiny, w których wyjaśnia całą sytuację i tłumaczy ją “ludzkim błędem i szczerą pomyłką”. Organizacja napisała także, że docenia fakt, iż Valve będzie przyjmować zwroty kapsuł.

Cała sytuacja z pewnością jest bardzo niekomfortowa dla organizacji, jednak ostatecznie wszystko dobrze się skończy. Osoby, które postanowiły zakupić kapsuły, mają możliwość ich zwrotu.